Wybierz region

Wybierz miasto

  Droga do drugiego człowieka

  Autor: Bogdan Prejs

  2005-02-11, Aktualizacja: 2005-02-10 18:41 źródło: Dziennik Zachodni

  Kilkadziesiąt osób i firm zostało wyróżnionych dotychczas tytułami Mikołowian Roku. W sobotę dołączyła do tego grona kolejna grupa. Po raz drugi tego zaszczytu dostąpił Marian Sworzeń, tym razem za pierwsze w Polsce ...

  Kilkadziesiąt osób i firm zostało wyróżnionych dotychczas tytułami Mikołowian Roku. W sobotę dołączyła do tego grona kolejna grupa. Po raz drugi tego zaszczytu dostąpił Marian Sworzeń, tym razem za pierwsze w Polsce książkowe opracowanie poświęcone „Desideracie”, owianemu legendą utworowi, wokół którego narosło wiele nieporozumień i zakłamań. – Cieszę się, że poprzez mnie Mikołów dołączył do legendy – przyznaje laureat.

  Prof. Violetta Skrzypulec dziękując za wyróżnienie przyznała, że jest koleżanką z lat dziecięcych obecnego burmistrza Marka Balcera: – Graliśmy tą samą piłką do tej samej bramki – stwierdziła.

  – Brzmi to wspaniale, szczególnie w ustach ginekologa – skomentował te słowa Balcer.

  Beata Iskrzycka, współautorka podręcznika, przyznała, że tworzenie książki było bardzo pracochłonne.

  – Moja rodzina musiała być cierpliwa i wytrwała – powiedziała za sceny.

  Poza tytułami wręczono także wyróżnienia. Jak wytłumaczył burmistrz, ks. Jerzy Walisko z Bujakowa został tym sposobem nagrodzony „za wielki talent negocjacyjny”. To on właśnie skłonił człowieka, który w grudniu skradł z kościoła figurkę Matki Boskiej Bujakowskiej, do jej oddania. Laureatem drugiego wyróżnienia został oddział Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

  – Uśmiech jest najkrótszą drogą do drugiego człowieka. Te słowa zawsze były, są i będą naszą dewizą – powiedziała w imieniu związku Anna Oleś.

  Wszyscy Mikołowianie Roku otrzymali statuetki rycerza, a wyróżnieni dyplomy.

  Mikołowianie i wyróżnieni

  Tytuły Mikołowian Roku 2004 otrzymali: (na zdjęciu powyżej od prawej f ) ginekolog i seksuolog prof. Violetta Skrzypulec, motocyklista i dealer samochodowy Ireneusz Sikora, autor książki „Dezyderata. Dzieje utworu, który stał się legendą” Marian Sworzeń, autorki podręcznika informatyki dla uczniów Beata Iskrzycka i Ilona Rerich, publicysta Tadeusz Sobolewski (nieobecny), burmistrz zaprzyjaźnionych z Mikołowem czeskich Klimkovic Pavel Malik (nieobecny na imprezie) oraz firma rolno-spożywcza „Rolnik”, w imieniu której statuetkę odebrali Józef Rolnik i Krzysztof Gołębniak.

  Wyróżnienia wręczono: bujakowskiemu proboszczowi ks. Jerzemu Walisko oraz mikołowskiemu oddziałowi rejonowemu Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów reprezentowanemu przez prezesa Joachima Pucherę, Urszulę Gibiec, Zenobię Ciszewską i Annę Oleś.
  Więcej na temat: 

  Sonda

  Uczniowie jednej z katowickich szkół zażądali wprowadzenia mundurków.Czy sądzisz że to dobry pomysł?

  • Tak (68%)
  • Nie (29%)
  • Trudno powiedzieć (4%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.