Wybierz region

Wybierz miasto

  Dziurawe pułapki

  Autor: (bop)

  2005-02-15, Aktualizacja: 2005-02-14 18:14 źródło: Dziennik Zachodni

  Po gwałtownych opadach śniegu i późniejszym kilkunastostopniowym mrozie, który zamieniał jezdnie w ślizgawki, kierowcy przez kilka ostatnich tygodni musieli zachować na drogach szczególną ostrożność.

  Po gwałtownych opadach śniegu i późniejszym kilkunastostopniowym mrozie, który zamieniał jezdnie w ślizgawki, kierowcy przez kilka ostatnich tygodni musieli zachować na drogach szczególną ostrożność. Teraz, kiedy są one już czarne, sytuacja w wielu miejscach wcale się nie poprawiła. Niektórzy uważają nawet, że jest gorzej. Powodem są dziesiątki dziur i wyrw.

  Szwajcarski ser przypominają w zasadzie wszystkie drogi w centrum Mikołowa.

  – Jeżdżę po mieście na co dzień i widzę, jak wygląda nawierzchnia – mówi mikołowski taksówkarz Zbigniew Cofała, którego zapytaliśmy o opinię na ten temat.

  Jego zdaniem nie ma traktu, na którym nie byłaby nieodzowna wizyta ekipy remontowej. Wymienia szczególnie zniszczone ulice: Pszczyńską, Krakowską, Miarki, Bandurskiego, Prusa, Żwirki i Wigury...

  – Największe i najbardziej niebezpieczne są dwie dziury – stwierdza. – Pierwsza z nich znajduje się na samym wjeździe w ulicę Krakowską od strony Tychów, druga – pod wiaduktem na złączeniu ulic Prusa i Wyzwolenia. Trzeba na nie uważać, szczególnie wieczorem. Wypełnione wodą i przy słabym oświetleniu mogą być mało widoczne, a wjechanie w nie grozi uszkodzeniem zawieszenia.

  Co prawda, wczoraj przed południem pierwsza z tych dziur została wypełniona kawałkami asfaltu i najechanie na nią jest już mniej niebezpieczne niż wcześniej, ale lepiej ją nadal omijać. Ekipa drogowców odwiedziła też m.in. wjazd na rondo przy Shellu od strony ul. Pszczyńskiej i wypełniła wyrwę, jaka uprzykrzała tam życie kierowcom.

  Doraźne łatanie nie załatwi jednak sprawy.

  – Od lat aż prosi się o nową nawierzchnię cała ulica Bandurskiego – mówi Cofała. – Koszmarny jest zjazd z ulicy Bielskiej na tamtejszą stację paliw, uważać trzeba na ulicy Miarki od ronda przy dworcu do zjazdu na parking przy Urzędzie Miasta.

  Jako zawodowy kierowca radzi, by jeżdżąc po Mikołowie zachować szczególną ostrożność i zdjąć nogę z gazu.

  Sonda

  Uczniowie jednej z katowickich szkół zażądali wprowadzenia mundurków.Czy sądzisz że to dobry pomysł?

  • Tak (68%)
  • Nie (29%)
  • Trudno powiedzieć (4%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.