Wybierz region

Wybierz miasto

  Kto wyprzedzi Małysza?

  Autor: (l. jaź.)

  2005-02-05, Aktualizacja: 2005-02-04 19:21 źródło: Dziennik Zachodni

  Na skoczni „Okura” w Sapporo rozegrane zostaną kolejne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kibice japońscy mogą czuć pewien niedosyt, bo na rozbiegu zabraknie pierwszej trójki klasyfikacji ...

  Na skoczni „Okura” w Sapporo rozegrane zostaną kolejne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kibice japońscy mogą czuć pewien niedosyt, bo na rozbiegu zabraknie pierwszej trójki klasyfikacji generalnej Fina Janne Ahonena, Adama Małysza i Czecha Jakuba Jandy.


  Podobnie jak pozostali nieobecni w Japonii, zrezygnowali oni z dalekiej, męczącej podróży i skupili się na przygotowaniach do mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w dniach 16-27 lutego w Oberstdorfie. W Sapporo, oprócz wymienionej trójki najlepszych zawodników tego sezonu, nie wystartują także m.in. Fin Matti Hautamaeki, Niemcy Michael Uhrmann i Georg Spaeth oraz Austriacy Andreas Widhoelzl i Wolfgang Loitzl.
  Pod ich nieobecność na treningu najlepiej spisywali się Austriacy – Martin Hoellwarth i Thomas Morgenstern oraz Norweg Roar Ljoekelsoey. Pierwszy z nich oraz Norweg mają ogromną szansę wyprzedzić naszego najlepszego skoczka w klasyfikacji generalnej. Hoellwarth zajmuje czwarte miejsce ze stratą 58 punktów do Małysza. Trzecie miejsce (warte 60 pkt) pozwoli mu wyprzedzić Polaka. Ljoekelsoey jest „oczko” niżej i traci do naszego skoczka 76 punktów.

  Aby „przeskoczyć” Małysza wystarczy mu drugie miejsce (80 pkt). Szósty w klasyfikacji generalnej Morgenstern ma już znacznie poważniejszą stratę do Małysza (216 pkt) i nawet dwa zwycięstwa w Sapporo (za co otrzymałby 200 punktów) nie dają mu gwarancji na wyprzedzenie Polaka.

  Do konkursów na obiekcie „Okurayama” zgłosiło się zaledwie 41 zawodników, wobec tego organizatorzy nie muszą przeprowadzać kwalifikacji. Dzisiaj o ósmej rano odbędzie się seria próbna, a godzinę później zaplanowano pierwszą serię konkursową 20. w obecnym sezonie zawodów Pucharu Świata.

  Siedmiu reprezentantów Polski – Małysz, Robert Mateja, Mateusz Rutkowski, Marcin Bachleda, Krystian Długopolski, Kamil Stoch i Tomasz Pochwała – pod wodzą trenerów Heinza Kuttina i Łukasza Kruczka szlifują formę w austriackim Villach. W pierwszych zajęciach nie uczestniczył Małysz, który po konkursach w Zakopanem nabawił się przeziębienia.

  Sonda

  Uczniowie jednej z katowickich szkół zażądali wprowadzenia mundurków.Czy sądzisz że to dobry pomysł?

  • Tak (68%)
  • Nie (29%)
  • Trudno powiedzieć (4%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.