Wybierz region

Wybierz miasto

  Lepiej niż piłkarze

  Autor: Jacek Sroka

  2005-02-11, Aktualizacja: 2005-02-11 08:53 źródło: Dziennik Zachodni

  Po raz drugi w odstępie 24 godzin reprezentacja Polski zmierzyła się z Białorusią. Nasi hokeiści zaprezentowali się lepiej od piłkarzy, ale również musieli uznać wyższość sąsiadów zza Buga.

  Po raz drugi w odstępie 24 godzin reprezentacja Polski zmierzyła się z Białorusią. Nasi hokeiści zaprezentowali się lepiej od piłkarzy, ale również musieli uznać wyższość sąsiadów zza Buga. Biało-czerwoni od porażki rozpoczęli więc turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich.

  W grudniu w Krynicy odnieśliśmy pierwsze w historii zwycięstwo nad Białorusinami i na tym sukcesie opieraliśmy nasze nadzieje przed inauguracją turnieju w Rydze. Wczoraj również udało nam się nawiązać walkę z czwartą drużyną olimpiady w Salt Lake City, ale w końcówce zabrakło nam szczęścia.

  Rywale przyjechali na Łotwę w najsilniejszym składzie i już w 6 min. objęli prowadzenie. Po wygranym wznowieniu w naszej tercji obronnej krążek „na raty” do polskiej bramki skierował Dmitrij Maleszka. Nie potrafiliśmy wykorzystać okresu gry w przewadze, natomiast sami grając w osłabieniu straciliśmy gola. W 14 min. na ławkę kar powędrowali najpierw Adrian Parzyszek, a później Waldemar Klisiak.

  Przez 98 sekund mieliśmy grać trzech na pięciu, lecz Białorusinom wystarczyła połowa tego czasu by po szybkim rozegraniu „zamka” ich kapitan Rusłan Salej z Anaheim Mighty Ducks po raz drugi pokonał Tomasza Jaworskiego.

  Bramka Mariusza Czerkawskiego wlała odrobinę nadziei w nasze serca. W 49 sekundzie II tercji fatalny błąd popełnił Siergiej Szabanow. Były bramkarz Dworów Unii Oświęcim zamiast wypuścić krążek na uwolnienie zaczął się nim bawić i nasz najlepszy hokeista skorzystał z prezentu. Polacy poszli za ciosem i szanse na wyrównanie mieli Klisiak oraz
  Jacek Płachta. Niestety, po raz kolejny nie wykorzystaliśmy okresu gry w przewadze, a w końcówce tej odsłony znów do głosu doszli Białorusini. Na szczęście w naszej bramce dobrze spisywał się Jaworski.

  Pojedynek napastników rywali z polskim bramkarzem trwał także w III tercji. Popularny „Jawa” dokonywał cudów między słupkami, broniąc w sumie ponad dwadzieścia strzałów Białorusinów. Jego koledzy z pierwszej piątki starali mu się dorównać i kiedy na ławce kar siedział Jarosław Czupris w 53 min. doprowadzili do wyrównania. Po akcji Czerkawskiego i Krzysztofa Oliwy krążek do siatki skierował Michał Garbocz.

  Odpowiedź rywali była jednak natychmiastowa. Już 94 sekundy później gola na wagę zwycięstwa strzelił dla Białorusi Oleg Antonienko, a mecz zakończyła przepychanka Oliwy z rywalami.
 • Białoruś – Polska 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

  Bramki: dla Białorusi – Dmitrij Maleszka (6), Rusłan Salej (15), Oleg Antonienko (55); dla Polski – Mariusz Czerkawski (21), Michał Garbocz (53).

  Kary: Białoruś – 10 min, Polska – 10 min.

  POLSKA: Jaworski; Zamojski, Szczepaniec – Czerkawski, Garbocz,. Płachta; Gonera, Dulęba – Klisiak, Parzyszek, Laszkiewicz; Piotrowski, Sokół – Proszkiewicz, Słaboń, Dołęga; Jaros, Jakubik, Oliwa.
 • Sonda

  Uczniowie jednej z katowickich szkół zażądali wprowadzenia mundurków.Czy sądzisz że to dobry pomysł?

  • Tak (68%)
  • Nie (29%)
  • Trudno powiedzieć (4%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.