Wybierz region

Wybierz miasto

  Petenci cenzurowali urzędników

  Autor: Katarzyna Skrzypek

  2005-02-23, Aktualizacja: 2005-02-22 18:14 źródło: Dziennik Zachodni

  320 mieszkańców gminy Ornontowice wypełniło ankiety dotyczące pracy tutejszego urzędu. - Puszczając je w obieg, chcieliśmy się przekonać jak jest oceniania nasza praca i czy spełniamy wszystkie oczekiwania mieszkańców.

  320 mieszkańców gminy Ornontowice wypełniło ankiety dotyczące pracy tutejszego urzędu. - Puszczając je w obieg, chcieliśmy się przekonać jak jest oceniania nasza praca i czy spełniamy wszystkie oczekiwania mieszkańców. To przecież jeden z naszych głównych obowiązków - mówi Joanna Jeleń, sekretarz gminy i pomysłodawczyni akcji.

  Ankieta zawierała kilka pytań. Mieszkańców poproszono między innymi o wypowiedź na temat tego czy urząd jest przyjazny, czy spotykają się tu z sympatią i życzliwością, czy urzędnicy są kompetentni i rzetelni, czy sprawy załatwiane są terminowo i czy godziny pracy UG odpowiadają ludziom, którzy załatwiają w nim sprawy. Mieszkańcy mogli także napisać co ich zdaniem można by poprawić w pracy urzędników.

  - Z ankiet dowiedzieliśmy się na przykład, że wielu osobom odpowiadałoby, żebyśmy pracowali nieco dłużej, aby wychodząc z pracy mogli załatwić jeszcze jakąś urzędową sprawę. Dlatego zastanawiamy się nad zmianą godzin i być może już od marca będziemy pracować od 7.30 do 15.30, a nie jak dotąd od 7 do 15. - powiedziała nam sekretarz.

  Najprawdopodobniej urzędnicy, także za sprawą ankiet, już niebawem przestaną być anonimowi.

  - Niektórzy respondenci skarżyli się, że rozmawiając z pracownikami nie znają ich nazwisk ani funkcji, jakie pełnią, dlatego postanowiliśmy to zmienić i zamówić identyfikatory - dodaje Joanna Jeleń.

  Mieszkańcy pisali też o tym, że kasa, w której kupują między innymi znaczki skarbowe, powinna być czynna tak samo długo jak urząd, a jest o godzinę krócej. To jednak nie zależy od dobrej woli pracowników, bo jak się okazuje, kasa podlega bankowi.


  Sonda

  Uczniowie jednej z katowickich szkół zażądali wprowadzenia mundurków.Czy sądzisz że to dobry pomysł?

  • Tak (68%)
  • Nie (29%)
  • Trudno powiedzieć (4%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.