Wybierz region

Wybierz miasto

  Pieniądze z Idei pójdą tylko na I ligę, drugoligowcy obejdą się smakiem

  Autor: Rafał Musioł

  2005-02-03, Aktualizacja: 2005-02-03 09:26 źródło: Dziennik Zachodni

  Na mocy umowy z Ideą kluby polskiej ekstraklasy przez najbliższe 3,5 sezonu, czyli do czerwca 2008 roku, otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 31,6 mln złotych.

  Na mocy umowy z Ideą kluby polskiej ekstraklasy przez najbliższe 3,5 sezonu, czyli do czerwca 2008 roku, otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 31,6 mln złotych. Negocjacje były długie, nieformalna grupa zrzeszająca najbogatsze kluby omal tych rozmów nie storpedowała, we wtorek odpowiednie podpisy zostały jednak złożone.

  Bardzo się cieszę, że rozsądek zwyciężył. Przekonywałem kluby, że to dobra oferta, że w innych krajach o podobnym poziomie piłkarskim sponsorzy płacą mniej – triumfował prezes PZPN, Michał Listkiewicz.

  Mniej powodów do radości mają na razie drugoligowcy, dla których na razie nic z pańskiego stołu nie spadło.
  – Prezes Zarządu Centertela, Sławomir Skrodzki, obiecał, że w momencie, gdy pierwsza liga przyjmie warunki sponsora, zostanie przedstawiony pakiet dla jej zaplecza. Trudno było nam naciskać na to już w dniu podpisania umowy, ale sprawa jest honorowa i na pewno wkrótce o niej Idei przypomnimy – deklaruje prezes Piłkarskiej Ligi Polskiej, Zbigniew Koźmiński.

  Drugoligowi prezesi podchodzą do tych deklaracji bardzo ostrożnie. – W pierwotnej wersji umowy była mowa i o pierwszej, i o drugiej lidze, były nawet konkretne kwoty, jakie kluby miały otrzymać. Moim zdaniem to nie przypadek, że ten zapis został zmieniony. Gdyby Idea chciała sponsorować drugą ligę, to zrobiłaby to łącznie z pierwszą. Chciałbym wierzyć, że będzie inaczej, ale raczej nie mam złudzeń – stwierdził prezes Ruchu Chorzów, Stefan Mleczko.
  Na razie jedyny kontakt Idei z drugoligowymi klubami miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku, gdy firma przysłała im ofertę na promocyjne korzystanie z jej sieci.


  Odpowiedź, jaka na nasze pytanie nadeszła wczoraj z Idei, zdaje się potwierdzać brak zainteresowania drugoligowym tematem. – Decyzje odnośnie podziału środków finansowych otrzymanych z PTK Centertel, z tytułu wynagrodzenia wynikającego z umowy na pakiet Głównego Sponsora Ekstraklasy, zostaną podjęte przez władze PZPN wraz z przedstawicielami klubów reprezentowanych przez Polską Ligę Piłkarską. Jeśli chodzi o szczegóły planu dodatkowych działań okołosponsoringowych realizowanych przez Ideę zostaną one przedstawione na konferencji prasowej, która odbędzie się w pierwszej połowie marca – oświadczył Piotr Gołos, menedżer ds. sponsoringu w Biurze Komunikacji Korporacyjnej PTK Centertel.

  O II lidze ani słowa...

  Sonda

  Uczniowie jednej z katowickich szkół zażądali wprowadzenia mundurków.Czy sądzisz że to dobry pomysł?

  • Tak (68%)
  • Nie (29%)
  • Trudno powiedzieć (4%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.