Wybierz region

Wybierz miasto

  Przeciętne rezultaty Adama Małysza podczas treningów

  Autor: Jarosław Galusek

  2005-02-24, Aktualizacja: 2005-02-24 09:38 źródło: Dziennik Zachodni

  Adam Małysz dalej nie błyszczy na treningach przed piątkowym konkursem skoków na Schattenbergschanze o tytuł mistrza świata. Podczas wczorajszych treningów zawodnik Wisły Ustronianki zajmował miejsca na przełomie ...

  Adam Małysz dalej nie błyszczy na treningach przed piątkowym konkursem skoków na Schattenbergschanze o tytuł mistrza świata. Podczas wczorajszych treningów zawodnik Wisły Ustronianki zajmował miejsca na przełomie pierwszej i drugiej dziesiątki.


  Na treningach mieliśmy bardzo słabe prędkości. Ale to nie nasza sprawa, tylko serwismena. Coś mają z tym zrobić. Na razie jesteśmy jeszcze przytłumieni treningiem siłowym. Optymalna dyspozycja ma być na zawodach. Treningowe skoki były dobre od strony technicznej, ale na pewno można mieć zastrzeżenia do odległości — tłumaczył Adam Małysz.

  W każdej z trzech serii Polak lądował w okolicach 130 metra. Zwycięzca pierwszej — Rosjanin Dimitrij Wasiliew uzyskał 138 m. W drugiej najlepszy był Słoweniec Jernej Damjan (135 m). Trzecią wygrali Finowie Janne Ahonen i Matti Hautamaeki, którzy zaliczyli po 136 m.

  Rok Benković — zwycięzca ze średniej skoczni ani razu nie pojawił się wczoraj na rozbiegu, podobnie jak Austriak Martin Hoellwarth oraz Niemcy Martin Schmitt i Georg Spaeth. Po pierwszym treningu i znakomitym skoku zrezygnował Wasiliew. Po drugim, to samo uczynił Damjan — zwycięzca kolejnej serii.

  Im więcej skoczków rezygnowało, tym lepsze rezultaty uzyskiwali nasi zawodnicy. Robert Mateja, Marcin Bachleda, Mateusz Rutkowski i Kamil Stoch lądowali pomiędzy 106. a 122. metrem, co w większości przypadków dało by im awans do pięćdziesiątki.

  - Adam skacze bardzo dobrze, ale z pozostałymi zawodnikami są problemy. Wczoraj po treningu poważnie z nimi rozmawiałem, bo uważam, że za dużo jest zabawy, a za mało koncentracji — twierdzi trener reprezentacji Polski Heinz Kuttin. — Wszyscy są w lepszej dyspozycji niż jeszcze miesiąc temu. Jest postęp, są możliwości, a jednak nie ma lepszych wyników. Trudno stwierdzić czy to złe nastawienie, brak motywacji czy coś innego. Kamil Stoch zaczął przed mistrzostwami dobrze skakać, ale przestał walczyć i odbiło się to na wynikach tutaj. Marcin Bachleda spóźnia wiele skoków. Powtarzam mu, że musi być bardziej aktywny na rozbiegu. Robert Mateja jest przybity, bo nie skacze tak jak na Turnieju Czterech Skoczni. A do Mateusza Rutkowskiego trudno dotrzeć. On się nie koncentruje, wzrusza ramionami i wydaje mu się, że wszystko jest dobrze.

  Dzisiaj w Oberstdorfie ostatnie treningi i kwalifikacje. W piątek wszystko będzie jasne: albo będziemy mieć medal na tych mistrzostwach, albo nie.


  Dzisiaj w Oberstdorfie

  12.30 – sztafeta mężczyzn 4x10 km
  17.00 – kwalifikacje na skoczni HS-137

  Sonda

  Uczniowie jednej z katowickich szkół zażądali wprowadzenia mundurków.Czy sądzisz że to dobry pomysł?

  • Tak (68%)
  • Nie (29%)
  • Trudno powiedzieć (4%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.