Wybierz region

Wybierz miasto

  Seaty do poprawki

  Autor: (tm)

  2005-02-24, Aktualizacja: 2005-02-24 09:20 źródło: Dziennik Zachodni

  Trzysta dwunastu seatów w całej Polsce, w tym kilkadziesiąt w województwie śląskim może mieć wadę fabryczną, która powoduje zapalenie się auta. Importer seatów przekazał już stosowne informacje swoim dilerom.

  Trzysta dwunastu seatów w całej Polsce, w tym kilkadziesiąt w województwie śląskim może mieć wadę fabryczną, która powoduje zapalenie się auta.

  Importer seatów przekazał już stosowne informacje swoim dilerom. Wczoraj potwierdził nam wiadomości o problemach technicznych samochodów tej marki Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Akcją serwisową objęte muszą być modele: ibiza, cordoba, toledo, leon, altea oraz alhambra wyposażone w silniki diesla z turbodoładowaniem, wyprodukowane między marcem a sierpniem 2004 roku. Wszyscy właściciele feralnych samochodów powinni jak najszybciej zgłosić się do autoryzowanych serwisów.

  Jak Podkański, szef serwisu katowickiego dilera Seata, firmy Auto Silesia, uściśla: – Chodzi jednak o konkretne grupy nadwoziowe. Innymi słowy, sprawa dotyczy aut o konkretnych numerach nadwozia.
  Według producenta niebezpieczeństwo wycieku oleju napędowego, co w szczególnych przypadkach może prowadzić do zapalenia się samochodu, spowodowane jest wadliwym zamocowaniem pokrywy pompy paliwowej.

  – Wszystkich naszych klientów, którzy nabyli takie auta, powiadomiliśmy już listami poleconymi – mówi Artur Lauer, prezes firmy ICT, tyskiego dilera Seata.

  Zbigniew Załęski, szef serwisu w firmie Hatlapa (kolejny w naszym województwie duży diler aut tej marki) dodaje: – Niektóre takie samochody wyłapuje system, gdy przyjeżdżają do naszego serwisu w innych celach. Wtedy przy okazji sprawdzamy numery nadwozi i ewentualnie kwalifikujemy auto do naprawy.

  Akcja serwisowa Seata to część dużej akcji Volkswagena sprzed roku. Wtedy kilka tysięcy tych samochodów musiało wrócić do autoryzowanych stacji, by można było poprawić mocowanie w pompie paliwowej. W Seatach montowane są takie same silniki.

  Sonda

  Uczniowie jednej z katowickich szkół zażądali wprowadzenia mundurków.Czy sądzisz że to dobry pomysł?

  • Tak (68%)
  • Nie (29%)
  • Trudno powiedzieć (4%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.