Wybierz region

Wybierz miasto

  Tysiąc metrów za trzy miliony złotych

  Autor: (ks)

  2005-02-25, Aktualizacja: 2005-02-25 14:54 źródło: Dziennik Zachodni

  Gimnazjaliści uczą się już w nowo dobudowanej części budynku, w której niedawno skończył się remont. Planowo prace miały zakończyć się jeszcze przed wrześniem 2004 roku, ale wykonawca nie wywiązał się z terminu.

  Gimnazjaliści uczą się już w nowo dobudowanej części budynku, w której niedawno skończył się remont. Planowo prace miały zakończyć się jeszcze przed wrześniem 2004 roku, ale wykonawca nie wywiązał się z terminu. W konsekwencji stracił zlecenie, a pracę przejęła inna firma.


  Teraz uczniowie mają do swojej dyspozycji nie tylko doskonale wyposażoną salę gimnastyczną z boiskiem 24 na 11 metrów, ale także ścianką wspinaczkową i dwie bardzo dobrze wyposażone pracownie: komputerową oraz językową. Jest tu też pokój nauczycielski i węzeł sanitarny z natryskami oraz toaletami.

  – Zajęcia z informatyki i języków są prowadzone w małych grupach. Dzięki temu każdy uczeń ma dostęp do sprzętu, a nauka jest dużo bardziej efektywna – tłumaczy Danuta Jasielczuk, dyrektorka gimnazjum.

  Powierzchnia użytkowa nowo dobudowanego budynku ma około tysiąca metrów kwadratowych.

  – Kosztowało nas to trzy miliony złotych – powiedziała nam Beata Drobny z wydziału inwestycji Urzędu Gminy w Ornontowicach.

  Dzięki nowemu budynkowi uczniowie podstawówki i gimnazjum będą mieli lekcje w dwóch całkowicie odrębnych częściach jednego gmachu.

  Oficjalne przekazanie budynku do użytku przez wójta Kazimierza Adamczyka odbyło się w środę.

  Sonda

  Uczniowie jednej z katowickich szkół zażądali wprowadzenia mundurków.Czy sądzisz że to dobry pomysł?

  • Tak (68%)
  • Nie (29%)
  • Trudno powiedzieć (4%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.