ZUK w Mikołowie: złote rączki na wezwanie. Grupa interwencyjna ma w dobę naprawić każdą drobną usterkę, jaką zgłosi mieszkaniec miasta. Sposobów na kontakt jest kilka.

ZUK w Mikołowie: złote rączki na wezwanieWidzą Państwo gdzieś pochyloną latarnię albo dzikie wysypisko śmieci? A może ktoś uszkodził wiatę przystankową? Łapcie za telefon i dzwońcie po grupę interwencyjną, która za darmo naprawi każdą drobną usterkę w Mikołowie. Ta specjalna grupa od kilku dni działa przy Zakładzie Usług Komunalnych. Ma być na każde wezwanie mieszkańców. Skąd taki pomysł?

– Mieszkańcy bardzo często oczekują szybkiej interwencji w drobniejszych sprawach, więc to jest nasza odpowiedź na ich prośby – mówi Stanisław Piechula, burmistrz Mikołowa. Grupa interwencyjna ma naprawić usterkę w ciągu doby od zgłoszenia.

Jej celem jest właśnie to, by działać szybko i niezawodnie. Jak mówi Roman Naleśnik, kierownik mikołowskiego ZUK-u, należy jednak pamiętać, że grupa nie rozwiązuje problemów domowych. – Oprócz dwóch telefonów dotyczących stłuczki i zapchanego komina, na razie spektakularnych interwencji nie było – mówi kierownik. I ważna rzecz: – To nie jest brygada, która naprawia wszystkie usterki domowe, a jedynie te związane z gminą – podkreśla.

Do jakich więc spraw konkretnie będzie wysyłana grupa? Między innymi do pochylonych, zagrażających bezpieczeństwu latarni, dzikich wysypisk śmieci, przydrożnych krzewów ograniczających widoczność kierowcom, ale także do niesprawnego sprzętu na placach zabaw czy uszkodzonych wiat przystankowych.

Co istotne, powołanie grupy interwencyjnej nie wiązało się w zasadzie z żadnymi dodatkowymi kosztami. – To dlatego, że w grupie pracują osoby, które były już zatrudnione w ZUK-u. Tak naprawdę, w zależności od rodzaju prac, skład grupy będzie się zmieniał. Kto inny zajmie się chodnikiem, kto inny zdejmie gniazdo os – tłumaczy Tomasz Rogula, rzecznik UM.

Jak wezwać grupę? Można dzwonić do Urzędu Miasta (32 324 85 00), Straży Miejskiej (32 226 02 91) czy bezpośrednio do ZUK-u (32 2262 551). W przyszłości dostępna ma być także specjalna aplikacja na telefony komórkowe.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!