To była rekordowa edycja Biegu Wiosennego w Parku Śląskim. W zmaganiach wzięło udział niemal 3,5 tysiąca uczestników, którzy pokonali 10 kilometrową trasę i finiszowali na bieżni Stadionu Śląskiego. Pogoda dopisała, było więc dużo ludzi, dużo zabawy i oczywiście sportowa rywalizacja

Tłumy chętnych wzięło udział w kolejny Biegu Wiosennym w Parku Śląskim. Na starcie stanęło aż 3,5 tysiąca zawodników. Trasa miała jedną pętlę. Wystartowała na Polach Marsowych. Zawodnicy przebiegli aleją Skośną oraz Klonową. Pobiegli m.in. obok Dużego Stawu, Stawu Hutnik, Planetarium Śląskiego oraz Rosarium.
– Wytyczyliśmy zupełnie nową trasę, aby pokazać kolejne części parku, które świetnie nadają się do biegania – tłumaczy Katarzyna Zazgórnik-Sitz, organizatorka Biegu Wiosennego.
Urozmaiceniem tegorocznej edycji była meta usytuowana na Stadionie Śląskim. To z pewnością przyciągnęła wielu biegaczy. Pomogał także pogoda.

- Bieg Wiosenny to niezwykła okazja, aby wypróbować nową bieżnię Stadionu Śląskiego. Ostatnie metry na tym obiekcie mogą być niezapomnianym przeżyciem. Przypomnę tylko, że już za kilka miesięcy na tej samej bieżni pobiegną najlepsi lekkoatleci świata - mówił jeszcze przed rozpoczęciem biegu August Jakubik, ultramaratończyk i organizator biegu. - Cieszymy się z tak niesamowitej frekwencji, bo to też dobrze świadczy o naszym społeczeństwie, które zaczyna dbać o swoje zdrowie i to nie poprzez chodzenie do aptek, ale ruch na świeżym powietrzu. Dzisiaj mamy tego świetny przykład, szczególnie że dopisała pogoda. Tydzień temu było minus 15, a dziś mamy plus 15 - dodaje August Jakubik.

Zwycięzcą Biegu Wiosennego w Parku Śląskim został Andrzej Nowak z Sosnowca.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:Wiadomości

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Tragedia (gość)

Ludzie korzystajcie z takich atrakcji bo Kotala dostał bzika na punkcie wycinania drzew w Chorzowie. Zachodzi obawa, że jak już w mieście wszystkie wytnie to weźmie się za pozostałe drzewa w parku i to mimo okresu ochronnego obowiązującego od 1 marca.

Mister Hit (gość) (uk)

Oj czepiasz się. Biegali w słońcu, a aparat był do zdjęć przy sztucznym oświetleniu - takim, jak w spiżu, energy czy pomarańczy. Tamte fotoreportaże są bez zarzutu.

uk (gość)

Panie Nauka, nie jest sztuką zamieścić blisko 200 słabych zdjęć. Prawdziwa sztuka polegałaby na tym, gdy Pan opublikował max. 5-10 coś wnoszących - dobrych zdjęć. Mam nadzieję, że nauka (nomen omen) nie pójdzie w las i następnym razem stanie Pan na wysokości zadania.