Gemini Park szykuje się na wielkie otwarcie, które zaplanowano na 21 marca. Trwa urządzanie wnętrz sklepowych, układanie towaru.

Zależało nam przede wszystkim na tym, by ten budynek różnił się od innych galerii dużą ilością naturalnego światła – powiedział wczoraj projektant Wojciech Kurzak, architekt z krakowskiej pracowni Vide Studio. – Na elewacji staraliśmy się umieścić sporo szkła, żeby zapewnić kontakt wzrokowy z wnętrzem.

Duże oszklone wejście do galerii jest zwrócone w stronę miasta i innych sklepów, które – jak powiedzieli architekci Gemini Park – ma ten budynek inspirować do rozwoju.
Wiele się ma dziać na samej elewacji, gdzie zamontowano oświetlenie w postaci ledowych kurtyn świecących zarówno w nic, jak i w dzień.

Zależało nam na tym, aby obiekt był zauważalny, a jednocześnie, żeby funkcjonował w symbiozie z miastem, nie dominował, a uzupełniał przestrzeń, stając się integralnym elementem miejskiej tkanki
– mówi Michał Korolczuk, architekt z Gemini Holdings.

Na tej elewacji mają być wyświetlane różne treści i elementy graficzne, których zadaniem jest przyciągać uwagę i zachęcać do zatrzymania, a najlepiej wejścia do środka.
W środku, jak już powiedzieliśmy, jest dużo naturalnego światła, które wpada głównie przez sześć świetlików różnej wielkości i kształtu. Świetliki te znajdują się nad placami, które przełamują ciągi alejek handlowych i tworzą miejsce do spotkań towarzyskich, biznesowych lub po prostu wypoczynku.

- Z myślą o osobach robiących zakupy z telefonem w ręku, a także o osobach chcących np. organizować spotkania biznesowe w galerii, przygotowaliśmy w strefach stoliki umożliwiające ładowanie urządzeń mobilnych oraz bezpłatne wi-fi dostępne na całym pasażu – mówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

We wnętrzu galerii dominuje biel i szarość ocieplona pasem dębowej, frezowanej okleiny, która ma eliminować pogłos. Na słupach konstrukcyjnych widoczny jest surowy żelbet.

W dniu otwarcia Gemini Park, 21 marca, klienci zobaczą jeszcze efektowne meble pokryte tkaniną grubo tkaną, przyjemną w dotyku, kolorową.

Gemini Park to prawie 800 m alejek handlowych, prawie 2 km witryn sklepowych oraz strefa restauracyjna na ok. 600 osób, a także prawie 130 różnego rodzaju sklepów.
Dumą tej galerii handlowej jest też przestronny garaż, jeden z wyższych w kraju, w którym nie będzie mowy o oddychaniu spalinami. Zmieści się tu ok. 1100 aut.

Wiadomości

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Potencjalny Klient.... (gość)

Jak w kazdej galerii,wszystko to samo,sklepy,marki,restauracje.
Wymyslcie cos nowego,to moze sie utrzymacie....Powodzenia.