Pożar wybuchł w budynku przy ul. Wyrskiej 30 w Łaziskach Średnich. W płomieniach zginęły trzy osoby.

AKTUALIZACJA:

Burmistrz Łazisk Górnych, Aleksander Wyra:
Pożar wybuchł o 21.30, o godz. 22 już był ugaszony. Ja przyjechałem na miejsce o 22.15. Od razu podjąłem decyzję o ewakuacji 12 osób, które uciekły z tego budynku przed ogniem. Umieściliśmy je w wyremontowanej świetlicy OSP w Łaziskach Średnich. Rano dostały śniadanie. Została im zakupiona odzież, buty, żywność. Po obiedzie rozwieziemy ewakuowanych do tymczasowych mieszkań socjalnych. Natomiast my zajmiemy się remontem budynku. Są tam m.in. przepalone schody i krokwie dachowe. Czeka nas poważny remont dachu i całego budynku.
Ofiary pożaru będą pochowane na koszt gminy.

St. sierż. Ewa Urbańczyk, rzecznik policji mikołowskiej:
Ciała zostaną poddane badaniom i dopiero wtedy będziemy wiedzieć, czy to są te osoby, o których myślimy. W budynku tym była duża rotacja i nie mamy pewności, kto tak naprawdę zginął w płomieniach. Z rozmów z lokatorami szacujemy, że były to dwie kobiety (jedna w wieku 50 lat) i mężczyzna. Niewykluczone, że były to osoby, które akurat tego wieczoru się tam znalazły.

Budynek socjalny przy Wyrskiej 30, na granicy z Wyrami, znajduje się w zasobach gminy. Jest starym budynkiem, przedwojennym. Na przełomie XX i XXI wieku zgłosił się jego właściciel i upomniał się o ten dom. Gmina go odkupiła od niego i wyremontowała. Teraz czeka ją kolejny remont. Burmistrz chce, by lokatorzy wrócili do swoich mieszkań przed zimą

Łaziska Górne: Tragiczny pożar w budynku socjalnym: Zginęły 3 osoby

Do pożaru doszło w czwartek po godz. 21 w budynku wielorodzinnym przy ul. Wyrskiej w Łaziskach Średnich, dzielnicy Łazisk Górnych. Z wstępnych ustaleń wiadomo, że ogień pojawił się na poddaszu budynku. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej z mieszkań ewakuowało się 14 osób. Niestety w płomieniach zginęły trzy osoby.

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

aldo (gość)

może nazwijmy rzeczy po imieniu? na poddaszu tego budynku była melina na której gromadziło się bardzo szemrane towarzystwo, policja wie na ten temat zapewne dużo....czy to nie nadmiar alkoholu był pośrednią przyczyną pożaru?