Mamy kolejny medal w Berlinie!

IAR Polskie Radio / MB

Sylwester Bednarek zdobył brązowy medal mistrzostw świata w skoku wzwyż ! Polak sprawił ogromną niespodziankę, stając na podium po pobiciu rekordu życiowego - 2,32 metra. Zajął trzecie miejsce ex aequo z Niemcem Raulem Spankiem.

Złoty medal zdobył Rosjanin Jarosław Rybakow, a srebrny - Cypryjczyk Kyriakos Ioannou. Obaj skoczyli tyle, co Bednarek - o kolorach medali decydowało, w którym podejściu została uzyskana wysokość 2,32 metra.

Sylwester Bednarek to jeden z najbardziej utalentowanych młodych polskich lekkoatletów. 20-latek jest młodzieżowym mistrzem świata z ubiegłego roku i młodzieżowym mistrzem Europy - w lipcu wygrał zawody rozgrywane w Kownie.

Medal w skoku wzwyż jest siódmym zdobytym przez polską reprezentację na mistrzostwach świata w Berlinie. Polacy wywalczyli jeden złoty, cztery srebrne i dwa brązowe krążki.