Kontrole w Mikołowie: policjanci mieli ręce pełne roboty Kontrole w Mikołowie: policjanci mieli ręce pełne roboty

Kontrole w Mikołowie: policjanci mieli ręce pełne roboty (© arc.)

Kontrole w Mikołowie: policjanci mieli ręce pełne roboty. Wystawili kilkadziesiąt mandatów karnych, zatrzymali trzech pijanych rowerzystów, a także mężczyznę, który jechał autem mimo sądowego zakazu. A to wciąż nie wszystko.

Kontrole w Mikołowie: policjanci mieli ręce pełne robotyDzisiaj, 9 marca, od godz. 6.00 zakończyły się 24-godzinne działania w ramach akcji "Alkohol i Narkotyki", jakie na terenie powiatu mikołowskiego prowadzili nasi policjanci. Podczas akcji policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i uniemożliwieniu dalszej podróży tym, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

- Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie" bądź pod wpływem narkotyków - mówi mł. asp. Klaudia Kempa z mikołowskiej komendy policji.

W akcji udział wzięło 16 policjantów ruchu drogowego, którzy skontrolowali 1917 kierujących. Podczas trwania działań policjanci ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących rowerzystów oraz 61-letniego mieszkańca Mikołowa, który kierował samochodem osobowym pomimo orzeczonego przez mikołowski sąd dożywotniego zakazu do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Ponadto mundurowi zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych głównie za zły stan techniczny pojazdów, nałożyli 33 mandaty karne oraz skierowali 3 wnioski o ukaranie do sądu rejonowego.

Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!