(© DH)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dziś w Mikołowie odbędzie się uroczystość odsłonięcia pomnika św. Wojciecha. Ta data nie została wybrana przez przypadek. Właśnie 23 kwietnia zmarł św. Wojciech.

Program uroczystości został podzielony na dwie części.

Część pierwsza będzie odbywać się w Bazylice św. Wojciecha:
o godz. 15.45 Przywitanie Prymasa Polski ks. arcybiskupa Józefa Kowalczyka
o godz. 16. Msza święta odpustowa
o godz. 17.20 Uformowanie pochodu i przemarsz
z Bazyliki na Mikołowski Rynek

Część druga to uroczystości na rynku:
o godz. 17.45 Okolicznościowe wystąpienia, w tym powitanie gości
o godz. 18. Uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika
o godz. 18.15 Program artystyczny oraz jarmark odpustowy

Komentarze (10)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mieszkaniec mikołowa (gość)

ktoś powie że tylko hejterzy wypisują negatywne komentarze jednak poza internetem też bardzo często słyszałem bużliwe opinie dot. zabrania miejsc parkingowych lub kto normalny będzie siadał na tych ławkach żeby gapić sie na brzydki pomnik słyszałem nawet że gołębie tylko będą siadać na ręce rzeźby i tylko kupy będą robić
statystycznie jednak najwięcej było narzekających na brak miejsc parkingowych
teraz ja trochę pohejtuję jeśli chodzi o te zdjęcie to czysta kpina i w dodatku najtandetniejszy fotomontaż jaki widziałem (chyba robiony w paincie)
czy jeszcze komus się to nie podoba czy ja jestem jakiś inny?

zawiedziony (gość)

Witam. Lepiej by wyglądał tam pomnik Lenina czy Stalina a nie jakiegoś kleryka.....!!!!
A co do odpustu to jeszcze takiej KASZANY w życiu nie widziałem, zorganizowane przez kler i to juz była wielka lipa, piwo, pijani, wata cukrowa, muzyka awe marija i karasole tylko do 19-tej żenada nigdy więcej nie zabiore mojego dziecka na tą impreze. Walnijcie się w czoła wszyscy ci co maczli w tym palce. A tak na marginesie jesli zabraliście kilka miejsc parkingowych pod ten pomnik to zróbcie nowe albo w waszych domach zaczniemy parkować!!!

Rene (gość)

Brawo !!jeszcze więcej pomników...co tam stać nas na to ...ŻENADA na pewno no obecne władzę już nie zagłosuje tyle pieniędzy w błoto...

Starsi (gość)

Możemy być dumni,że Patron Polski i Patron Krajów Europy Środkowej jest jednocześnie Patronem Naszego Miasta.

meg (gość)

Szkoda że w naszym mieście nie myśli się o tym jak ułatwić, usprawnić życie mieszkańcom. Brak parkingów z prawdziwego zdarzenia, placów zabaw dla dzieci itp. No cóż, to byłaby już rozrzutność w czasach kryzysu.....

m-c (gość)

Za ustawienie tego paskudztwa na placu La Menell (tzw. Rynku) odpowiadają władze miasta, a zwłaszcza burmistrz Balcer. Jak można było tak kiczowatą rzeźbą oszpecić najważniejszy punkt w mieście? W dodatku do tego żenującego spektaklu zaangażowano prymasa. Po prostu brak słów. Rzeźbiarz Brachmański który stworzył to ohydne truchło, jak już ktoś wcześniej napisał, powinien dostać dożywotni zakaz wykonywania zawodu! Niech ten pseudoartysta spłonie ze wstydu i raz na zawsze odczepi się od Mikołowa!
23 kwietnia do wielki dzień hańby dla naszego miasta... My mikołowianie zapamiętamy Brachmańskiemu do końca naszych dni to upokorzenie przed prymasem.