Już po raz drugi zawodnicy Klubu Sztuk Walki Sanda z Wodzisławia Śląskiego - Zawady oraz Szkoły Walki Lao Hu, która prowadzi sekcje w Jankowicach Rybnickich i Ornontowicach spotkali się na sparingach międzyklubowych.

Mocne ciosy i rzuty zawodnikami na II Sparingach Międzyklubowych w Wodzisławiu - ZDJĘCIA I FILM

Adepci, którzy na co dzień trenują sztukę walki wushu, spotkali się na międzyklubowych sparingach sportowej odmiany wushu - sanda. To już druga edycja wydarzenia, które pozwala poczuć atmosferę zawodów i jednocześnie poćwiczyć przed turniejami. Była to również okazja do integracji zawodników z dwóch sąsiednich klubów.

- W dzisiejszych sparingach rozegraliśmy 16 walk. Zaprosiliśmy do nich po ośmiu zawodników z każdego klubu. Jako instruktorzy zwracaliśmy uwagę na technikę. Walki były rozgrywane na zasadzie light contact, aby mogli w nich spróbować swoich sił adepci, którzy nie jeżdżą na zawody – mówi Bartosz Kamczyk, trener Klubu Sztuk Walki Sanda.

- Na treningu adepci ćwiczą kondycję, siłę i technikę, natomiast tego typu spotkania pozwalają poczuć atmosferę zawodów. Dla zawodników, którzy startują w zawodach, sparingi są idealnym treningiem przed turniejami – wyjaśnia Kamil Widawski, trener Szkoły Walki Lao Hu.

Najbliższą imprezą, na której wystartują zawodnicy obu klubów będą Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sanda, które z początkiem czerwca odbędą się w Warszawie.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!