Oranie pola w Wygorzelu (Tychy), 1936; Fot Oranie pola w Wygorzelu (Tychy), 1936; Fot

Oranie pola w Wygorzelu (Tychy), 1936; Fot. ze zbiorów MMTychy. (© zrzut z ekranu, MMTy)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Muzeum Miejskie w Tychach poszukuje zdjęć dokumentujących prace rolne na obszarze Tychów oraz powiatów: pszczyńskiego, mikołowskiego, bieruńsko-lędzińskiego, a także południowych dzielnic Katowic oraz Mysłowic. Muzeum jest zainteresowane zarówno zdjęciami dawnymi, jak i współczesnymi.

Jeżeli posiadasz w swoim rodzinnym albumie fotografie z sianokosów, żniw, wykopek i innych prac rolnych, Muzeum Miejskie w Tychach prosi o ich udostępnienie na potrzeby wystawy „Rok gospodarski na ziemi pszczyńskiej”.

Celem poszukiwań są zarówno zdjęcia archiwalne, jak i współczesne. Każde wypożyczenie potwierdzone zostanie dokumentem sporządzonym w Muzeum z informacją o terminie zwrotu.

Muzeum jest również zainteresowane przyjęciem fotografii do zbiorów własnych w darze, a w przypadku dużej wartości zdjęcia – jego zakupem.

Poszukiwane są również gospodarstwa, w których można wykonać dokumentację fotograficzną współczesnego życia gospodarskiego.

Szczegółowych informacji udziela:
Agnieszka Szymula, Dział Etnologii
tel. 32 327 18 20-22, wew. 24
e-mail: a.szymula@muzeum.tychy.pl

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!