Nasze czwartoligowe drużyny zdobyły punkty w grupie II

Andrzej Azyan
Początki bywają zwykle trudne. Przekonali się o tym piłkarze beniaminka, AKS Mikołów. Po porażce 0:2 na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała, podopieczni trenera Rafała Krzyżowskiego zremisowali u siebie z Unią ...

Początki bywają zwykle trudne. Przekonali się o tym piłkarze beniaminka, AKS Mikołów.

Po porażce 0:2 na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała, podopieczni trenera Rafała Krzyżowskiego zremisowali u siebie z Unią Rędziny 0:0.

Zatem inauguracja przed
własną publicznością nie wypadła najlepiej.

Obserwatorzy tego spotkania twierdzili, że gospodarze grali przeciętnie. Trener Krzy-żowski tylko częściowo zgadza się z taką opinią.

- W pierwszej połowie posiadaliśmy przewagę. Stworzyliśmy kilka sytuacji do zdobycia bramki. Nie potrafiliśmy ich jednak wykorzystać. Po przerwie było już gorzej. Drużyna Unii nastawiła się na grę z kontry. Nie potrafiliśmy się temu przeciwstawić - powiedział Krzyżowski.

AKS od 80. minuty grał w dziesiątkę. Za drugą żółtą, czerwoną kartkę otrzymał Paweł Wąchała. AKS zajmuje 13. miejsce w tabeli z 1 pkt. Jutro AKS na wyjeździe zagra z Grunwaldem Ruda Śląska.

Polonia Łaziska Górne na wyjeździe pokonała KS Żory 2:1. Bramki dla Polonii zdobyli: Marcin Charęza (77.), Marek Mazur (84.). Piłkarze z Łazisk Górnych mieli świetną końcówkę. Przegrywając od 65. minuty 0:1, potrafili nie tylko odrobić straty, ale wygrać mecz. Polonia jest trzecia w tabeli z 4 pkt. Prowadzą Zapora Porąbka i LKS Czaniec po 6 pkt. Gwarek Ornontowice jest czwarty z 3 pkt. Ostatnio pokonał u siebie Unię Racibórz 5:1. Bramki zdobyli: Piotr Michalak, Mateusz Matras po 2, Andrzej Sarzała. Jutro w Łaziskach Górnych Polonia zmierzy się o 17.00 z Concordią Knurów. Gwarek w Marklowicach zagra z tamtejszą Polonią. Ciekawe, kto zdobędzie punkty.