Osobowość Roku 2017 w pow. mikołowskim. Grzegorz Mura, Tymoteusz Bies, Marian Kurpas oraz Grażyna Bondel - oto nasi zwycięzcy. Kim są, czym się zajmują? Poznajcie ludzi, którzy działają na rzecz naszej społeczności.

Osobowość Roku 2017 w pow. mikołowskimGrzegorz Mura, Tymoteusz Bies, Marian Kurpas oraz Grażyna Bondel. To osoby z powiatu mikołowskiego, które najlepiej poradziły sobie w poszczególnych kategoriach akcji Dziennika Zachodniego - Osobowość Roku 2017. Zgarnęli główne nagrody w etapie powiatowym plebiscytu, przyjmując statuetki i dyplomy podczas uroczystej gali w Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

Lubiany dyrektor kopalni „Budryk”
W kat. Biznes w powiecie mikołowskim, zwyciężył Marian Kurpas, który od wielu lat jest dyrektorem kopalni „Budryk” w Ornontowicach . Pojawił się na naszej gali, z uśmiechem odbierając nagrodę na scenie.

– To dla mnie duże wyróżnienie – podkreślił w rozmowie z naszym dziennikarzem. Marian Kurpas to postać bardzo lubiana w kopalni „Budryk”, zarówno przez pracowników, jak i przez młodsze pokolenie.

Przede wszystkim zrobiło się o nim głośno za sprawą wznowienia zatrudniania absolwentów klas górniczych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach, do którego doszło za czasów piastowania przez niego stanowiska. Pierwszych absolwentów kopalnia przyjęła jeszcze w 2017 roku, a jak zapowiedział dyrektor Kurpas - kolejnych zatrudni w pierwszym kwartale 2018 roku.

Pod jego okiem szkolą się młodzi sportowcy
W kat. Samorządność i społeczność lokalna w etapie powiatowym, zwyciężył Grzegorz Mura, nominowany za propagowanie i doskonałą organizację Akademii Orzeł Mokre w Mikołowie. Pod jego okiem szkolą się młodzi sportowcy, piłkarze. Podopieczni go uwielbiają.

– Cieszy mnie to, że teraz jestem pierwszy, ale nie wiadomo, czy tak zostanie – powątpiewał w trakcie trwania plebiscytu, ale na gali tryskał energią, gdy z nami rozmawiał. – Jest radość, że się udało – zaznaczał.

Grzegorz Mura, oprócz swojej działalności w Akademii Orzeł Mokre, ma też nietypową pasję: w wolnych chwilach jeździ na potężnych maszynach, jednośladach. Na galę przyszedł z towarzystwie żony oraz dwójki młodych piłkarzy z akademii. Jeden z nich to jego syn - Jakub Mura. Drugi utalentowany chłopiec to Karol Jaworski.

Muzyka jest całym jego życiem
Natomiast Tymoteusz Bies z Mikołowa na gali niestety nie mógł się pojawić, ale ze zwycięstwa w kat. Kultura w pow. mikołowskim bardzo się cieszy. To utalentowany muzyk, o którym mogli Państwo już słyszeć, bo gościł kiedyś na łamach Dziennika Zachodniego.

– Pianino w domu mieliśmy odkąd pamiętam, ale niekoniecznie było komu na nim grać – wspominał. – Kiedy zacząłem lekcje w mikołowskim studium, a potem także w szkole muzycznej w Katowicach, pianino było moje, grywałem w każdej wolnej chwili – opowiada Tymoteusz Bies.

To właśnie dokładnie ten młody mikołowianin brał udział m.in. w Konkursie Chopinowskim, gdzie spotykają się wybitni pianiści z całego świata. Mówił, że to zaszczyt, że mógł wziąć w nim udział. Znalazł się bowiem wśród najlepszych.

Nominowany w naszym plebiscycie został właśnie za sukcesy w licznych konkursach muzycznych, podczas których reprezentował nasze miasto. Mieszkańcy są z niego dumni.

Każdy może liczyć na jej pomoc
Grażyna Bondel, podobnie jak Tymoteusz Bies, na gali pojawić się nie mogła. Jest w ciągłym biegu, pomaga ludziom. To nauczycielka nominowana za pomoc rodzinom w trudnej sytuacji materialnej.

Prowadzi także świetlicę dla dzieci, jest jedną z założycielek stowarzyszenia „Uśmiech” w Mikołowie. Nic dziwnego, że zwyciężyła w kat. Działalność społeczna i charytatywna w powiecie mikołowskim, bo o jej dobroci słyszeli już chyba wszyscy mieszkańcy Mikołowa i okolic.

Dla wszystkich tych, którzy chcą zobaczyć zdjęcia z gali, odsyłamy na nasz portal: dziennikzachodni.pl/osobowoscroku2017.
Tam znajdziecie relację, zdjęcia i materiały wideo z gali Osobowość Roku 2017.

Najważniejszą nagrodę otrzymała Monika Jaskólska z Bielska-Białej
To działaczka społeczna, o której cała Polska usłyszała przy okazji organizowanej przez nią akcji „Maluch dla Toma Hanksa” i zbiórki pieniędzy na pomoc dla szpitala z Bielska-Białej. Otrzymała nagrodę przyznaną przez kapitułę DZ. Główne nagrody w etapie wojewódzkim dostały też cztery inne osoby. W kat. Kultura był to Zbigniew Cierniak, dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. W kat. Działalność społeczna i charytatywna - Danuta Lech, prezes Dąbrowskiego Stowarzyszenia Rodzin w Kryzysie. W kat. Samorządność 1. miejsce zajął Andrzej Pilot, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a w kat. Biznes zwyciężył Lesław Walaszczyk, wiceprezes częstochowskiej firmy Exact Systems.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!