Ostatni w sezonie bieg cyklu City Trail nad stawami Janina i Barbara. Kto wygrał? ZDJĘCIA

LOTA
Bieg City Trail w Katowicach 4 marca 2018
Bieg City Trail w Katowicach 4 marca 2018 Mat. Prasowe
W sześciu biegach City Trail w Katowicach wzięło udział blisko 3000 osób. Ostatni bieg odbył się 4 marca. Na 5-kilometrowej trasie zwyciężyli Dawid Malina i Katarzyna Golba

Od października, co miesiąc nad stawami Janina i Barbara na katowickim Giszowcu odbywały się przełajowe biegi City Trail Nationale-Nederlanden. W sześciu leśnych „piątkach” (biegi są rozgrywane na pięć kilometrów) wzięło udział łącznie blisko 3000 zawodników - 2365 dorosłych oraz 615 dzieci.

- Wspomniane liczby oznaczają, że co miesiąc w zawodach biegało średnio 497 uczestników – 394 dorosłych i 103 dzieci. Najwyższą frekwencję w biegu głównym odnotowano w styczniu – 450 osób, natomiast wśród dzieci największym zainteresowaniem cieszył się bieg listopadowy – 134 uczestników – wyliczają organizatorzy.

Zawody odbywają się w formule Grand Prix – aby zostać sklasyfikowanym w cyklu należy pobiec co najmniej 4 razy. Ta sztuka udała się 395 dorosłym. Wśród nich najlepszym został Dawid Malina, drugie miejsce wywalczył Oliwier Mutwil, a trzecie Damian Drożdż. W rywalizacji kobiet triumfowała Sylwia Ślęzak, drugą lokatę zajęła Agnieszka Gortel-Maciuk, a trzecią – Michalina Mendecka.

W niedzielnym – ostatnim biegu zwycięstwo odnieśli Dawid Malina – triumfator cyklu (16:25) i Katarzyna Golba, która ukończyła rywalizację w klasyfikacji generalnej na czwartym miejscu (18:54).

Uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań odbędzie się 28 marca w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Tego dnia zawodnicy odbiorą pamiątkowe medale (aby je wywalczyć należało pobiec co najmniej 4 razy w edycji), a najszybsi biegacze - nagrody.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie