Do pożaru doszło w poniedziałek w godzinach wieczornych. W akcji brało udział 30 zastępów straży pożarnej. W pożarze nikt nie ucierpiał, jednak spłonął dach na powierzchni ok. 350 mkw.

Komentarze (31)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ślązak (gość)

Do Antyklerykała czy jak tam ci leci:
- dowiesz sie po śmieci czy miałeś rację czy nie, ale jeśli sie mylisz skutki bedą dla ciebie tragiczne na zawsze
-po drugie ; chyba jesteś psem albo inną "małpą darwinowską" jeśli uważasz że nie masz duszy, bo gdybyś uważał że ją masz to byś tak nie komentował

Clamydia (gość)

Wciąż spieracie się o błędy ludzi.Chrześcijaństwo ,judaizm ,islam to religie.Komunizm,faszyzm-ideologie,filozofia zrodziła różne idee,które wypaczają ludzie bo nasza natura jest ułomna,a władza zaślepia.Nie tego chciał Jezus.Wszystko zależy od interpretacji.Nie ma dobrych ludzi w kościele panie Antyklerykale?A gdzie są?

Gryjta (gość)

odpowiedz do antyklerykal:jak biedna ta istota,ktora swoje niezadowolenie i frust wyladuje na kosciele i klerykom.Nikt nikogo nie zmusza,zeby chodzic do kosciola,dawac jakies datki etc.Dlaczego taki napad na forum na kosciol?no tak,to anonimowosc na to pozwala-wyjdzie moze na rynek i publicznie swoje tezy glosnio glosi?zeby byl widziany?Nie,bo sie boi!czlowiek bez twarzy!
Atakujcie dalej kosciol i katolikow-bo to teraz modne -przesladowanie chrzescian-bedziecie miec minarety i szariee to bedziecie zadowoleni.

gość (gość)

Do Antyklerykał:
Widocznie widzę to czego Tobie najwidoczniej żal, że jednak są kapłani z powołania i którzy naprawdę troszczą się i okazują miłosierdzie potrzebującym.
Ale powiem ci tylko tyle to nie miejsce na wylewanie swoich żali na temat wiary.
Już ktoś ci napisał, że jeśli nie masz ochoty pomagać to nie pomagaj, a przynajmniej nie utrudniaj Parafianom z Jaśkowic tego trudnego dla nich wszystkich okresu!!

gość (gość) (Antyklerykał)

Wiesz co ci powiem,
Obserwuję twoje posty, ale może to dziwne dla ciebie i zaboli cię ale powiem Ci tylko tyle: Widziałem i to nie raz jak księża dawali pieniądze biednym i potrzebującym lub mającym inne problemy!!!

Antyklerykał (gość) (Pomoc)

No i nie trzeba było długo czekać na wystawianie łap po kasę na nową firmę :D
Jakoś w drugą stronę to nie działa, widział ktoś księdza dającego pieniądze biednemu?!

Pomoc (gość)

PARAFIA W JAŚKOWICACH PROSI O POMOC !

Już dziś można pomóc w odbudowie spalonego dachu. Wystarczy wpłacić dowolną kwotę pieniędzy na podane niżej konto bankowe.

Parafia pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela 43-180 Orzesze ul. Wolności 20
Bank Śląski ING 89105013991000009030136270

Można też pomóc wpłacając 1% podatku na Stowarzyszenie Franciszka Stuska w Orzeszu.

Źródło: http://www.orzesze-jaskowice.parafia.info.pl/index.php

realista (gość) (Antyklerykał)

Dodałbym jeszcze złote myśli kard. Stefana Wyszyńskiego, które publikował w "Ateneum Kapłańskim” w latach 1932-1939:
„Hitler jest doskonałym znawcą psychologii tłumu i twórcą nowej, genialnej taktyki.”
„Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas znane były tylko w szczupłym gronie lekarzy i biologów. Dziś przyszedł czas na ich rehabilitację.”
„Zasady wychowawcze nacjonalizmu niemieckiego są WZORCEM dla innych narodów. W nacjonalizmie odbija się dusza Niemiec.”
„Dzisiejsza III Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkiej idei, która ma przynieść odrodzenie ludzkości. Niemcy stały się obok Włoch rzecznikiem ideologii o zasięgu ogólnoludzkim.”
„Dzisiejsza Trzecia Rzesza reprezentuje nie tylko określony system polityczny. Podejmuje ona tytaniczną próbę urzeczywistnienia wielkich idei, mających przynieść odrodzenie ludzkości (…) Dzięki swej antykomunistycznej postawie niemiecki narodowy socjalizm przyczynił się do tego, aby położyć tamę zagrożeniu Europy przez bolszewizm. W tym względzie ma zasługi dla całej ludzkości.”
„Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera, że Żyd pozostał obcym ciałem w organizmie narodów europejskich (…) Żyd zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na podłożu chrześcijaństwa. Jego przeobrażenie może się dokonać tylko na drodze religijnej przez szczere, bezinteresowne przyjęcie chrześcijaństwa.”

parafian (gość) (Antyklerykał)

oj chłopie nie mierz wszystkich jedną miarą najpierw poznaj naszego proboszcza porozmawiaj z nim a potem oczerniaj jesteś widocznie słabo rozgarnięty jak takie głupoty wypisujesz

Antyklerykał (gość)

Ograniczenie do 1500 znaków i wklejałem z worda po kawałku więc proszę czytać od końca (od ostatniego postu)

Antyklerykał (gość)

Nie chcę by taka organizacja miała jakikolwiek wpływ na życie publiczne w Polsce, na prawodawstwo, aby była choćby częściowo finansowana z pieniędzy publicznych. Aby jej przedstawiciele byli zapraszani na oficjalne państwowe uroczystości. Nie pragnę jednocześnie delegalizacji Kościoła, są ludzie którzy w to wierzą, jestem zwolennikiem wolności.
Zależy mi tylko na tym by pokazać prawdziwą twarz kościoła dążącą do władzy i pieniędzy i wykluczeniu kościelnych hierarchów z życia publicznego.

Antyklerykał (gość)

Część pewnie powie że XX wiek wolny był od grzechów Kościoła. Nic bardziej mylnego! Pomijamy już wypowiedzi głowy Kościoła katolickiego Piusa X, który wypowiedział dość niefortunne zdanie „Religia żydowska była podstawą naszej religii, została jednak zastąpiona nauka Chrystusa i nie możemy uznać dalszej racji istnienia tamtej”. Ale co powiedzieć o poparciu działań Hitlera? Papież Pius XII w encyklice z 20 października 1939 roku określił napaść wojsk hitlerowskich na Polskę jako „walkę interesów o sprawiedliwy podział bogactw, którymi Bóg obdarzył ludzkość.”, a następni walczy o ułaskawienie dwustu zbrodniarzy hitlerowskich.
Zresztą mamy przykłady i naszym własnym podwórku. Komisja majątkowa, która w założeniach miała zwrócić Kościołowi majątek zagrabiony przez komunistów. Cel szczytny i piszę to bez krzty ironii. Jednak co z tego wyszło? Sami wiemy, korupcja przekręty, nieprawidłowości. Członkowie komisji z ramienia episkopatu mówili że nie mieli obowiązku dbać o budżet państwa.
Chyba ciężko się dziwić że organizacja, która ma taką historię nie zasługuje na żaden szacunek. Takiej ilości morderstw nie ma żadna mafia na świecie, żadna organizacja którą nazywamy przestępczą nie dokonała tak wielkiej ilości zła. Czemu Kościół, który przyczynił się do śmierci milionów ma być jakimkolwiek autorytetem w sprawach moralnych? Czemu mamy okazywać szacunek przed wizerunkiem krzyża, który dla milionów osób jest symbolem śmierci, zagłady, zniszczenie?