W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie rywalizowało 36 zespołów tanecznych podczas VI Wojewódzkiej Gali Tanecznej. Prawie 600 tancerzy pokazało swoje talenty. Jury wyłoniło najlepszych w trzech kategoriach wiekowych.

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Mikołowie zorganizowało w gali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji VI Wojewódzką Galę Taneczną. W gali wzięło udział prawie 600 uczestników w konkursie tanecznym. Dokładnie 36 zespołów tanecznych z całego województwa śląskiego rywalizowało w trzech kategoriach wiekowych: I kat.: 9 - 11 lat, II kat.: 12 - 15 lat, III kat.: powyżej 16 lat.

- W gali tanecznej wzięli udział uczestnicy z 17 miast województwa śląskiego: Mikołów, Pyskowice, Czerwionka-Leszczyny, Chrzanów, Jastrzębie-Zdrój, Szczerbice, Tarnowskie Góry, Żywiec, Zabrze, Rybnik, Katowice, Wyry, Żory, Siemianowice Śląskie, Krzepice, Kamienica Polska i Konopiska. Rywalizacja prowadzona była w trzech kategoriach wiekowych. Rozpiętość wiekowa tancerzy - od 9 do ok. 21 lat - mówi Radosław Tarczoń, dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Mikołowie.

W komisji konkursowej zasiedli: Agnieszka Wawrzonkowska (przewodnicząca), choreograf, instruktor tańca show dance i tańca współczesnego w MOK w Czerwionce-Leszczynach, Natalia Gatner, tancerka, instruktor, choreograf i Piotr Górski, tancerz, instruktor, choreograf.

- Zespoły zaprezentowały bardzo różnorodne style taneczne, od jazzu, po show dance , hip-hop i taniec współczesny. Zobaczyliśmy także występ mażoretek oraz zespołu folklorystycznego. Przyjeżdżają do ans zespoły z całego województwa. Może za kilka lat będzie to gala ogólnopolska - mówi Angelina Pietraszek, organizatorka gali z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Mikołowie.

W kategorii I 9-11 lat pierwsze miejsce zajął zespół Paradox I z MOSiR-u z Pyskowic. Drugie miejsce przyznano zespołowi tanecznemu TVTV ze Studia Tańca MK Tarnowskie Góry. Trzecie miejsce zajął zespół Axel Bang ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chrzanowie.

W kategorii II 12-15 lat zwycięzcą został zespół Rytm Juniorski z MOK w Czerwionce-Leszczynach. Drugie miejsce zajął zespół Kleksik z Młodzieżowego Domu Kultury z Siemianowic Śląskich, a trzecie - zespół Flask Dance Junior z Eksplozji Tańca w Jastrzębiu Zdroju.

- Przyjechałyśmy z trzema zespołami tanecznymi. Zespół powyżej 16 roku życia wygrał dzisiaj złoto. W zespole są dziewczyny, które tańczą ok. 2-3 lat, ale też takie, które są z nami już 7 lat - mówi Anna Zielonka, trenerka zespołu Axel Crew z Chrzanowa.

- Jesteśmy formacją street dancową. Tańczymy hip-hop. Pierwszy raz przyjechaliśmy na galę taneczną w Mikołowie. Tańczymy też podczas różnych festiwali i przeglądów w Polsce, ale też za granicą m.in. ostatnio byłyśmy na Słowacji - dodaje Sylwia Wijas, instruktorka i choreografka zespołu Axel Crew.

Kategoria III to zespoły, w których tancerze mieli powyżej 16 lat. W tej kategorii pierwsze miejsce zajął zespół Axel Crew z Gimnazjum nr 1 z Chrzanowa. Drugie miejsce zajął zespół Rytm Seniorki z MOK-u w Czerwionce-Leszczynach. Trzecie miejsce zajął Arabeska A3 z Pałacu Młodzieży w Katowicach.

- W naszym zespole tańczy 10 osób. Tańczymy razem od czterech lat. Dziś zatańczyłyśmy układ jazzowy do utworu Skyfall Adele. W dzisiejszej gali brały udział także nasze młodsze zespoły. Naszą choreografię przygotowały Barbara Szweda i Iwona Tchórzewska - mówi Michalina Michalska, tancerka zespołu Arabeska A3 z Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!