Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kampania ekologiczna Fundacji "Arka" już przynosi efekty. Rowerzyści "nakręcają" kilometry, a dzieciaki dostają nowe rowery, żeby mogły pedałować zdrowo!

W Centrum Handlowym Sarni Stok w Bielsku-Białej Fundacja "Arka" przekazała kolejne rowery 8 dzieciom z bielskich świetlic socjoterapeutycznych. Rowery kupiono dzięki zebranym i sprzedanym surowcom w ramach akcji "Drzewko za surowce", która od 2007 roku organizowana jest z bielskim Centrum Handlowym Sarni Stok i z Lasami Państwowymi. W tym roku, z okazji swojego 10-lecia, Fundacja Ekologiczna "Arka" zainicjowała 10 akcji społeczno-ekologicznych. Jedna z nich to właśnie "Rower pomaga".

Na www.rowerpomaga.pl działa licznik dla każdego rowerzysty-filantropa. Za każde wspólnie pokonane 5 tysięcy kilometrów - dzięki sponsorom - Fundacja "Arka" przekazuje jeden rower podopiecznemu Domu Dziecka bądź świetlicy środowiskowej. Licznik wskazuje również, ile ograniczono emisji dwutlenku węgla, poruszając się rowerem, w stosunku do korzystania z samochodu. A że Polacy pokochali rowery i wiedzą już, że systematyczna jazda na rowerze m.in. poprawia kondycję (w ciągu godziny spalasz 300-600 kcal), zmniejsza stres, zwiększa pojemność płuc, natlenia krew, poprawia pracę serca, to ochoczo przystąpili do akcji "zbierania" kilometrów na rowery dla dzieci.

Działają też ekolodzy, którzy tłumaczą dzieciakom, że rower zapewnia kontakt z przyrodą i doznania estetyczne, a sama jazda dodaje optymizmu. Bo ruch i wysiłek sprawiają, że nasz organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia. Uczestnicy przejechali już ponad 93 tysiące kilometrów, ograniczając emisję dwutlenku węgla aż o ponad 23 tony.

Śląskie Ekologiczne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!