Ruszyła druga edycja kampanii społecznej pod hasłem „Użyj wyobraźni”, która mówi o zagrożeniach powodowanych na drogach przez niedoświadczonych kierowców między 18 a 24 rokiem życia.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ruszyła druga edycja kampanii społecznej pod hasłem „Użyj wyobraźni”, która mówi o zagrożeniach powodowanych na drogach przez niedoświadczonych kierowców między 18 a 24 rokiem życia. Statystyki są bezlitosne - codziennie młodzi kierowcy zabijają na drogach 3 osoby.

Odbiorcą komunikatów są nie tylko młodzi kierowcy, ale również ich bliscy. Podobno młodość rządzi się swoimi prawami. Jednak bardzo często połączenie braku wyobraźni, przeceniania własnych umiejętności czy zwykła brawura doprowadzają do tragicznych w skutkach zdarzeń, w których giną ludzie. Wypadkom z udziałem młodych kierowców towarzyszą często narkotyki i alkohol. Głównymi przyczynami takich zdarzeń jest nadmierna prędkość, wymuszanie pierwszeństwa i nieprawidłowe wyprzedzanie. Dlatego też jednym z głównych przekazów kampanii jest pokazanie, że kierowanie samochodem lub motocyklem niesie ze sobą nie tylko przyjemność ale również wiele zagrożeń. Za ostrożną i bezpieczną jazdą przemawia nie tylko zdrowy rozsądek, ale również dane statystyczne. W 2008 roku młodzi kierowcy spowodowali 9357 wypadków, w których zginęło 1018 a rannych zostało 13 588 osób. Dane zebrane za pierwsze półrocze 2009 roku wskazują, ta sama grupa kierujących była już sprawcami 3934 wypadków, w których rannych zostało 7351 i zabitych 508 osób. “Użyciu wyobraźni” z pewnością pomoże przedstawiony film.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!