Bieg w Katowicach: każdy może pomóc Bieg w Katowicach: każdy może pomóc

Bieg w Katowicach: każdy może pomóc (© Mat. prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Bieg w Katowicach: każdy może pomóc. W sobotę, 17 marca, w Panewnikach odbędzie się charytatywny „Bieg kolorowej skarpety". Za udział w biegu wystarczy zapłacić 50 złotych, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na potrzeby szkoły dla dzieci chorych na zespół Downa.

Bieg w Katowicach: każdy może pomócŚwiatowy Dzień Zespołu Downa przypada 21 marca, ale już w najbliższą sobotę, 17 marca, w Katowicach-Panewnikach z tej okazji odbędzie się charytatywny „bieg kolorowej skarpety", który organizuje Fundacja Arka Noego. Zawody wspiera między innymi największy szpital w regionie - Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka.

- Uczestnicy przebiegną 17 marca ścieżkami panewnickich lasów trasę o długości 3,21 km. Dystans nie jest przypadkowy, tak jak nieprzypadkowo Światowy Dzień Zespołu Downa przypada 21 marca. W liczbie tej zawarta jest informacja charakterystyczna dla osób z Zespołem Downa, a mianowicie trisomia 21, czyli dodatkowy 3 chromosom na 21 parze - tłumaczą organizatorzy wydarzenia.

- Przez wielu ten dodatkowy chromosom jest nazywany chromosomem miłości, ponieważ osoby nim obdarzone podchodzą do wszystkich z ogromnym zaufaniem, oddaniem i radością. Lubią się przytulać i uśmiechać do każdego, kto okazuje im sympatię i poświęca czas oraz zainteresowanie – dodaje Magdalena Skorupa-Grajner, prezes Fundacji Arka Noego.

To nie pierwszy raz, kiedy fundacja Arka Noego angażuje się w pomoc dzieciom niepełnosprawnym, głównie właśnie tym z zespołem Downa. W Katowicach-Panewnikach prowadzi bowiem dla nich Niepubliczną Specjalną Szkołę Podstawową oraz Centrum Rehabilitacji i Terapii. W planach rozwojowych ma także utworzenie Szkoły Branżowej dla absolwentów NSSP Arka Noego.

Dochód z wpisowego na sobotnie zawody zostanie przeznaczony na właśnie na potrzeby szkoły.

- Do udziału w biegu zapraszamy wszystkie wrażliwe osoby, którym edukacja i rozwój dzieci obdarzonych dodatkowym chromosomem nie jest obojętny. Pokażcie, że potraficie kochać tak jakbyście też mieli dodatkowy chromosom – zachęca prezes Magdalena Skorupa-Grajner.

Symbolem solidarności z osobami z zespołem Downa jest założenie dwóch różniących się od siebie kolorowych skarpetek. Organizatorzy biegu zachęcają do tego wszystkich uczestników sobotnich zawodów .

Zawody rozpoczną się 17 marca o godz. 11.00 przy Niepublicznej Specjalnej Szkole Podstawowej Arka Nowego, która mieści się przy ul. Gromadzkiej 59 w Katowicach. Tam ustanowiony zostanie zarówno start, jak i meta biegu. Każdy może wziąć udział.

Zapisy odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną pod adresem: sekretariat@fundacjaarkanoego.pl. W tytule maila należy wpisać „Bieg Kolorowej Skarpety", a w treści: imię, nazwisko, adres, nr telefonu oraz nr PESEL. W przypadku nie otrzymania maila z potwierdzeniem zwrotnym, należy ponownie wysłać zgłoszenie. Pakiety startowe (numer startowy, medal, dyplom, woda, baton energetyczny) w cenie 50 zł będą wydawane w dniu biegu, po okazaniu dowodu wpłaty (nr konta bankowego na plakacie).

Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!