MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Chełm. Strefa ekonomiczna czeka na inwestorów

UM Chełm, opr. P J
Do chełmskiego magistratu wpłynęły już oficjalne pisma ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec potwierdzające złożenie przez inwestorów wniosków na rozpoczęcie działalności w Podstrefie Chełm
Do chełmskiego magistratu wpłynęły już oficjalne pisma ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec potwierdzające złożenie przez inwestorów wniosków na rozpoczęcie działalności w Podstrefie Chełm materiał UM Chełm
Miasto rozpoczyna procedury zmierzające do ogłoszenia przetargów na sprzedaż terenów w chełmskiej podstrefie ekonomicznej. Chętni inwestorzy już są. Będą nowe miejsca pracy?

Do chełmskiego magistratu wpłynęły już oficjalne pisma ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec potwierdzające złożenie przez inwestorów wniosków na rozpoczęcie działalności w Podstrefie Chełm. Chodzi o przedsiębiorstwa, które ze wstępnym zgłoszeniem wystąpiły wcześniej do chełmskiego magistratu.

- Wymagana przepisami procedura określa poszczególne czynności niezbędne do uruchomienia firmy w strefie ekonomicznej. Po wstępnych zgłoszeniach inwestorów do miasta oraz wnioskach złożonych do SSE Euro-Park, centrala strefy występuje do nas o wystąpienie z wnioskiem o przeprowadzenie przetargu na udostępnienie nieruchomości i uzyskanie zezwolenia – mówi Marcin Grel zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą.

– W praktyce oznacza to potwierdzenie zainteresowania firm naszą podstrefą i rozpoczęcie zasadniczych procedur zmierzających do budowy nowych zakładów produkcyjnych. Wystąpienie SSE z Mielca oznacza również, iż przedsiębiorcy spełniają wymogi przepisów dotyczących inwestycji w specjalnych strefach ekonomicznych dodaje Grel.

Oficjalne pisma z Mielca nie kończą jednak starań miasta w poszukiwaniu potencjalnych inwestorów. Jak zapewniają władze Chełma, cały czas prowadzone są rozmowy z kolejnymi firmami, które nie wykluczają nowych inwestycji.

- Oczywiście z początku są to rozmowy czysto informacyjne, w których opisujemy dostępne tereny, warunki i korzyści wynikające z Podstrefy Chełm, ale nie tylko... – mówi Prezydent Chełma Agata Fisz – W ostatnim tygodniu spotkaliśmy się na przykład z polską firmą, która co prawda nie zrealizuje inwestycji w strefie gdyż branża ta nie wpisuje się w kryteria stref ekonomicznych, ale planuje budowę w Chełmie obiektu o powierzchni kilku tys. m kw. z zatrudnieniem kilkudziesięciu osób. A właśnie nowe miejsca pracy są tym, na czym nam najbardziej zależy.

Miasto planuje również poprawkę w przyszłorocznym budżecie Chełma. Znaleźć się ma tam nie tylko opracowanie dokumentacji technicznej na drogę przy Podstrefie Chełma, ale również jej budowa. Na ten cel w budżecie Chełma na 2016 rok zapisanych ma zostać ponad 300 tysięcy złotych.

W zależności od liczby nowych inwestorów i rozmieszczenia ich zakładów produkcyjnych, miasto nie wyklucza konieczności zwiększenia tych środków celem budowy kolejnych niezbędnych odcinków ulicy. Środki na ten cel pochodzić mają m.in. ze sprzedaży terenów nowym inwestorom.

od 7 lat
Wideo

Plan na budowę Tarczy Wschód – minister podał szczegóły

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto