Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

13 Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Orzesze dostała kombinezony od starosty mikołowskiego

RED
Wręczanie kombinezonów 13 Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej Orzesze
Wręczanie kombinezonów 13 Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej Orzesze Mat. prasowy
13 Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Orzesze dostała kombinezony od starosty mikołowskiego.Są to kombinezony firmy Scantex specjalizującej się w szyciu strojów m.in. dla straży pożarnych, policji, straży miejskich oraz firm ochroniarskich.

- To kombinezony zatwierdzone przez Państwową Straż Pożarną dla takich grup jak nasza. Mają jaskrawy kolor, żebyśmy nie pogubili naszych ludzi w lesie podczas działań prowadzonych często również po zmroku. W trakcie akcji będziemy lepiej się widzieli, a dzięki zakupionym wcześniej noktowizorom i kamerom termowizyjnym także widzieli osoby, których będziemy szukać - powiedział Mariusz Oleś, dowódca 13 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Orzesze, odbierając kombinezony z rąk starosty mikołowskiego Mirosława Dużego i Bartłomieja Depty, naczelnika Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Starostwa Powiatowego w Mikołowie.

13 Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Orzesze powstała we wrześniu 2020 r. w ramach Stowarzyszenia Miłośników Miasta Orzesze.

- W tym czasie braliśmy udział w trzech akcjach poszukiwawczych. Jedna z nich zakończyła się sukcesem. Z naszą pomocą odnaleziony został zaginiony mieszkaniec Orzesza. W dwóch pozostałych przypadkach, niestety, znaleźliśmy jedynie ciała poszukiwanych. Na pierwszej linii frontu w naszej grupie jest trzynaście osób i pięciu przewodników z psami. Działamy społecznie. Sygnały o zaginionych osobach dostajemy od mieszkańców powiatu. Telefon alarmowy do naszej grupy jest opublikowany na profilu facebookowym. Po każdym takim sygnale ogłaszamy alarm, zbiórka i ruszamy do akcji. Dzielimy się na trzy pododdziały i szukamy w wyznaczonym wcześniej rejonach tzw. kwadratach" - opowiada Mariusz Oleś.

- Każda aktywność społeczna jest godna podziwu, tym bardziej jeśli służy wspólnemu dobru i bezpieczeństwu. Wy nie jesteście tylko hobbystami sensu stricto, działacie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Orzesza i całego powiatu. Takie działania, w miarę naszych możliwości finansowych, zawsze będziemy wspomagać - zadeklarował starosta mikołowski Mirosław Duży.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Odszkodowania i nowe miejsce dla działkowiczów w Trzebini

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto