Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dom na Śląsku... jak ceglana rzeźba - to jedyny taki okaz w Polsce! Znajduje się w Mikołowie. Zobacz te zdjecia...

Jacek Bombor
Jacek Bombor
To jedyny taki dom na Śląsku i w całej Polsce! Dom industrialny z Mikołowa
To jedyny taki dom na Śląsku i w całej Polsce! Dom industrialny z Mikołowa Tomasz Studniarek i Małgorzata Pilinkiewicz (archistudio studniarek + pilinkiewicz)
ŚLĄSKIE. Uwagę jury zwróciła efektowna, dynamiczna bryła, ukształtowana prawie całkowicie za pomocą ceramiki. Dom przypomina ceglaną rzeźbę przeznaczoną do podziwiania z każdej strony - czytamy w uzasadnieniu dla przyznania wyróżnienia dla projektu w kategorii Feeling at home w prestiżowym międzynarodowym konkursie Wienerberger Brick Award 2023. Po raz kolejny docenieni zostali architekci ze Śląska, autorami projektu są Tomasz Studniarek i Małgorzata Pilinkiewicz (archistudio studniarek + pilinkiewicz)

Zobacz te zdjęcia - kliknij TUTAJ!

To jedyny TAKI dom w Polsce - jest na Śląsku... a dokładnie w Mikołowie! Dom industrialny zachwyca

Dom przypomina ceglaną rzeźbę przeznaczoną do podziwiania z każdej strony - czytamy w uzasadnieniu dla przyznania wyróżnienia dla projektu w kategorii Feeling at home w prestiżowym międzynarodowym konkursie Wienerberger Brick Award 2023. Po raz kolejny docenieni zostali architekci ze Śląska, autorami projektu są Tomasz Studniarek i Małgorzata Pilinkiewicz (archistudio studniarek + pilinkiewicz).

Zobaczcie niezwykły dom z Mikołowa!

Jak brzmiało pełne uzasadnienie jury Wienerberger Brick Award?

„Uwagę jury zwróciła efektowna, dynamiczna bryła, ukształtowana prawie całkowicie za pomocą ceramiki. Dom przypomina ceglaną rzeźbę przeznaczoną do podziwiania z każdej strony. Wrażenie luksusu, wynikające przede wszystkim ze skali i przestronności pomieszczeń, zostało zderzone z surowością cegły i lapidarnością formy, która ma się kojarzyć z architekturą przemysłową"

Wienerberger Brick Award to międzynarodowy konkurs architektoniczny

Odbywa się regularnie w systemie biennale od 2004 roku. Od 2013 roku naprzemiennie z edycją krajową konkurs ma na celu uhonorowanie najbardziej inspirujących budynków wykonanych z wykorzystaniem materiałów ceramicznych, m.in. cegieł i dachówek.
Tegoroczna edycja Brick Award to VI lokalna odsłona konkursu kierowana do polskich architektów, których projekty zostały zrealizowane zarówno na terenie Polski, jak i poza granicami kraju. Zwycięzca Grand Prix i Nagrody w kategorii Sharing Public Spaces otrzymuje nagrodę pieniężną w wys. 20 000 zł, zwycięzcy w pozostałych kategoriach – po 10 000 zł.

W tym samym konkursie nagrodę dostał także inny projekt domu ze Śląska - z Katowic-Podlesia Zobaczcie go i inne nagrodzone projekty poniżej

To jedyny taki dom na Śląsku i w całej Polsce! Dom industrialny z Mikołowa

Dom na Śląsku... jak ceglana rzeźba - to jedyny taki okaz w ...

Prestiżowy międzynarodowy konkurs architektoniczny

Wienerberger Brick Award odbywa się regularnie w systemie biennale od 2004 roku. Od 2013 roku naprzemiennie z edycją krajową konkurs ma na celu uhonorowanie najbardziej inspirujących budynków wykonanych z wykorzystaniem materiałów ceramicznych, m.in. cegieł i dachówek.
Tegoroczna edycja Brick Award to VI lokalna odsłona konkursu kierowana do polskich architektów, których projekty zostały zrealizowane zarówno na terenie Polski, jak i poza granicami kraju. Zwycięzca Grand Prix i Nagrody w kategorii Sharing Public Spaces otrzymuje nagrodę pieniężną w wys. 20 000 zł, zwycięzcy w pozostałych kategoriach – po 10 000 zł.

Obiekty były oceniane w pięciu kategoriach

  • Feeling at home: domy jednorodzinne, także w zabudowie szeregowej; małe założenia architektury mieszkalnej zapewniające komfortowe, zdrowe i zrównoważone warunki dla mieszkańców.
  • Living together: budynki wielorodzinne, innowacyjne rozwiązania mieszkaniowe odpowiadające na trendy i wyzwania urbanizacji, takie jak niedostatek przestrzeni na inwestycje mieszkaniowe, wyzwania socjalne, np. starzejące się społeczeństwa; nowoczesne koncepcje mieszkaniowe.
  • Working together: komfortowe, estetyczne i funkcjonalne budynki komercyjne, biurowe lub przemysłowe.
  • Sharing public spaces: komfortowe, estetyczne i funkcjonalne budynki publiczne o przeznaczeniu edukacyjnym, kulturalnym, ochrony zdrowia; place miejskie, projekty infrastrukturalne.
  • Building outside the box: innowacyjne koncepcje i sposoby wykorzystania materiałów ceramicznych, specjalnych rozwiązań z wykorzystaniem materiałów ceramicznych, cegieł i dachówek wykonywanych na specjalne zamówienie lub innowacyjnej ornamentyki.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Znowu zazieleniliśmy Pomorze. Akcja "Drzewko za surowce wtórne"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto