Dreszczowiec z Halnym

(ls)
Jutro Polonia wyjeżdża na mecz do Olimpii Goleszów,
Po zwycięstwie siatkarzy w pierwszym meczu, przyszły dwie porażki. Występująca w lidze śląskiej drużyna Polonii Łaziska przegrała w Zabrzu 0:3 z MOSIR-em, a w Łaziskach uległa Halnemu Węgierska Górka 2:3.

Mecz w Zabrzu był dość jednostronnym popisem gospodarzy. Podopieczni Sławomira Rubina okazali się niezbyt wymagającym rywalem i przegrali w setach 21: 25, 20: 25 i 17: 25.

W niedzielę natomiast siatkarze uraczyli kibiców pięciosetowym, stojącym na dobrym poziomie spektaklem. Zapowiadało się na łatwe zwycięstwo, bowiem po dwóch setach łaziszczanie wygrywali 2:0 (25:20 i 25:20). W trzecim secie Polonia prowadziła 8 punktami, jednak potem drużyna zaczęła tracić impet i przegrała tę odsłonę 20:25. Kolejny set i kolejna przegrana, tym razem 22: 25. I wreszcie piąty set, w czasie którego doping kibiców był wręcz ogłuszający. Rywale prowadzili 8:2, ale siatkarzom Polonii udało się nadrobić starty i doprowadzić do stanu 9:10, wreszcie do remisu 13:13. Wystarczył jednak moment nieuwagi, dwa błędy i Halny wygrał w tie-breaku 15:13. Szkoda starty punktów, bo trzeba przyznać, że poloniści zaprezentowali się z dobrej strony. Drużyna nadal jednak gra nierówno — po znakomitych momentach, zdarzają się wręcz fatalne.

Polonia: Bogocz, M. Kowalczyk, D. Kowalczyk, Golbarczyk, Czubiński, Ł. Loska, libero — Janikowski oraz Gumulak, Lewicki, P. Loska, Fadrowski.