Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Elektryczne bmw dla starostwa powiatowego w Mikołowie na rok bezpłatnego testowania

Jolanta Pierończyk
Elektryczne bmw dla starostwa powiatowego w Mikołowie
Elektryczne bmw dla starostwa powiatowego w Mikołowie Mat. prasowy
Elektryczne bmw dla starostwa powiatowego w Mikołowie na rok bezpłatnego testowania - od firmy S.A.C. Gwarant w Mikołowie. Ma służyć przede wszystkim pracownikom wydziałów: ochrony środowiska; geodezji; administracji architektoniczno - budowlanej; gospodarki mieniem i zamówień publicznych; informatyki. Jak czytamy w notce prasowej, auto to „znacząco obniży koszty delegacji służbowych”.

To prezent od firmy S.A.C. Gwarant z Mikołowa: bezpłatne testowanie przez rok elektrycznego samochodu marki BMW i3, który na jednym ładowaniu może przejechać do 260 km. A pełne ładowanie trwa trzy godziny.

Elektryczne bmw ma służyć przede wszystkim pracownikom wydziałów: ochrony środowiska; geodezji; administracji architektoniczno - budowlanej; gospodarki mieniem i zamówień publicznych; informatyki. Jak czytamy w notce prasowej nadesłanej ze starostwa, auto to „znacząco obniży koszty delegacji służbowych”.

- Sam prywatnie mam hybrydę i bardzo sobie to chwalę. Mam nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do promowania ekologicznych środków transportu. Samochody tego typu wyposażone są m.in. we wtyczkę do ładowania w domu, więc jeśli ktoś ma panele fotowoltaiczne, eksploatacja tego pojazdu jest praktycznie darmowa - powiedział starosta mikołowski Mirosław Duży.

Do tej pory w wydziale komunikacji i transportu starostwa powiatowego w Mikołowie zarejestrowane są 53 pojazdy elektryczne: 19 samochodów, 33 motoroweru i jeden motocykl. Samochodów hybrydowych jest 134.

Do przechodzenia na pojazdy elektryczne samorządy są obligowane przez ustawę o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która mówi o tym, że już w 2022 r. gminy i powiaty powyżej 50 tys. mieszkańców muszą mieć 10 aut elektrycznych wśród swoich pojazdów służbowych. Elektryczne mają się też pojawiać autobusy.
A samorządy mają nadążać za wymaganym wzrostem użytkowania pojazdów elektrycznych, inwestując w ładowarki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto