MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Mikołów: Światowy Dzień Ziemi w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

DH
ARC
21 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej przygotowało wiele atrakcji.

Program:

– Radiowa łamigłówka z SP9PKS-em – od godziny 11. do 17. będzie można wziąć udział w grze zorganizowanej przez Mikołowski Klub Krótkofalowców SP9PKS.

– Budownictwo naturalne – o godzinie 12. rozpocznie się seminarium pt: „Technika i ekonomia budownictwa naturalnego”, które potrwa do 15.30.

– Międzynarodowo – Esperanto – o godzinie 13. każdy będzie miał możliwość spotkać się z przedstawicielami Mikołowskiego Klubu Esperanto, którzy podzielą się ciekawostkami na temat międzynarodowego języka esperanto; będzie można również skorzystać z darmowej lekcji oraz zapoznać się z możliwościami nauki, jak i praktycznego zastosowania tego języka.

– Survival dla młodzieży – dla dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat zostaną zorganizowane zajęcia z zielonego survivalu. Nauczą się, jak w bezpieczny sposób przygotowywać się do wypraw na łono natury i czerpać z nich radość. Będą m.in. budować schronienie, poszukiwać wody i jadalnych roślin, dowiedzą się też, jak narodził się survival. Liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia należy wysyłać na adres: [email protected] do 20 kwietnia.

– Zuchowe pląsy i zabawy – specjalnie dla wszystkich dzieci Wodna Drużyna Zuchowa z Mokrego poprowadzi gry i zabawy na świeżym powietrzu.

– Kulturowy Kalejdoskop – do udziału w grze (z nagrodami!) są zaproszone osoby ciekawe ludzi i świata, chętne do poznawania innych cywilizacji i gotowe sprawdzić poziom swojej wiedzy międzykulturowej. Na pewno nie będzie to jednak akademicki sprawdzian, ale okazja do wyśmienitej zabawy i do spojrzenia od kulis na zwyczaje różnych mieszkańców Ziemi. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: [email protected] do 20 kwietnia.

– Ziemia w skali mikro – świat roślin i zwierząt w skali mikro jest fascynujący! Chcesz przyjrzeć się z bliska kwiatom ulubionej rośliny, a może sierści swojego zwierzaka? Przyjdź do nas, aby nauczyć się obsługi mikroskopu, przygotowywania preparatów i poczuć się jak prawdziwy odkrywca.

– Koncert – Agnieszka Hutniczak zagra na oboju m.in. melodię z filmu „Misja” Ennio Morricone – Obój Gabriela oraz Walc Barbary z filmu „Noce i dnie”.

Ponadto organizatorzy przewidzieli kiermasz ekologiczny, kącik działkowca, kawiarenkę, wystawę, kącik zabaw edukacyjnych oraz warsztaty edukacyjne

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ubezpieczenie maszyn rolniczych. Kiedy jest obowiązkowe?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto