Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mikołów. Wysoki odsetek zaszczepionych mieszkańców przeciwko COVID-19, choć chętnych coraz mniej

Wojciech Szelc
Wojciech Szelc
Wojciech Szelc
Mikołów uplasował się w czołówce miast powiatowych na Śląsku z największym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców. Choć zdecydowanie jest to powód do radości, to nie zachwyca jednak spadek liczby codziennych szczepień. Sprawdzamy jak aktualnie wygląda sytuacja w Mikołowie.

Szczepienia w Mikołowie, jak wygląda sytuacja?

Mikołów znajduje się w czołówce miast powiatowych w województwie Śląskim, jeśli chodzi o zaszczepiony odsetek mieszkańców. Według danych zamieszczonych na stronie internetowej rządu, pierwszą dawką zaszczepiło się 20522 z 41003 mieszkańców Mikołowa. Liczba pacjentów w pełni zaszczepionych wynosi 14415. Na ten moment odsetek w pełni zaszczepionych to 35,2%. Jeszcze dwa dni temu Mikołów zajmował pierwsze miejsce wśród miast powiatowych z największym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców.

Choć jest to zdecydowanie powód do dumy, to nie pociesza fakt, że ilość chętnych na szczepienia przybiera tendencję spadkową. Sprawdziliśmy jak aktualnie wygląda sytuacja w Mikołowskim PSP przy ulicy 5 maja.

- W rankingu znajdujemy się całkiem wysoko. Niestety, coraz mniej osób chce się szczepić, tendencja jest spadkowa. Dużo mieszkańców zaszczepiło się poza naszymi punktami. Spośród preparatów, którymi szczepimy, największym zainteresowaniem cieszy się Johnson&Johnson. - mówi Łukasz Ryguła, sekretarz powiatu w starostwie powiatowym w Mikołowie. - Na 23 czerwca mamy zapisanych 457 pacjentów na modernę, ale na Pfizera z 217 dostępnych szczepionek przypada tylko 76 chętnych. Tutaj widać tą tendencje spadkową. Są takie dni, kiedy na cały dzień mamy tylko 18 zarejestrowanych osób. - dodaje.

Na stronie rządowej znaleźć można również informację o reszcie gmin powiatu mikołowskiego.

W Wyrach na 8600 mieszkańców, pierwszą dawką zaszczepiło się 3915 osób, natomiast liczba w pełni zaszczepionych wynosi 2658. W przeliczeniu na procenty daje nam to 35,2% zaszczepionych obiema dawkami.

Zaraz po Wyrach plasują się Ornontowice. Pierwszą dawkę przyjęło 2762 osób z 8600 mieszkańców wsi. Obiema dawkami zaszczepiło się 1866 zameldowanych w Ornontowicach, czyli 30,2% mieszkańców.

W Łaziskach Górnych, liczących 22130 mieszkańców, pierwszą dawką zaszczepiło się 9994 osób, drugą 6660. To 30,1% w pełni zaszczepionych łaziszczan.

Najmniej zaszczepionych znajduje się w Orzeszu. Tam na 21290 mieszkańców, pierwszą dawką zaszczepiło się 8605 osób, a liczba w pełni zaszczepionych pacjentów wynosi 5823, czyli 27,4% zameldowanych w Orzeszu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto