Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mikołowianie Roku nagrodzeni. Wyróżniono siedem osób FOTO

Bartosz Wojsa
Mikołowianie Roku 2017: wyróżniono siedem osób
Mikołowianie Roku 2017: wyróżniono siedem osób UM Mikołów
Mikołowianie Roku 2017: wyróżniono siedem osób. Dodatkowo burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula, mógł przyznać swoje własne wyróżnienie. Kto został laureatem tytułu? Sprawdźcie.

Mikołowianie Roku 2017: wyróżniono siedem osób

W sobotę, 3 lutego, w sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie odbyła się trzecia odsłona Balu Mikołowianina, podczas którego burmistrz miasta, Stanisław Piechula, a także członkowie kapituły konkursu wręczyli tytuły Mikołowianina Roku 2017.

Spośród wielu kandydatów, wyłoniono siedmioro laureatów tytułu. Burmistrz Piechula przyznał także, dodatkowo, jedno swoje wyróżnienie.

- Tytuł Mikołowianina Roku przyznawany jest osobom lub instytucjom, które dzięki swoim osiągnięciom, działaniom czy postawie wyróżniają się w Mikołowie na niwie kulturalnej, biznesowej, społecznej czy sportowej. To również osoby czy firmy, które dzięki temu, co czynią, rozsławiają i promują nasze miasto nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami - mówi Tomasz Rogula, rzecznik mikołowskiego urzędu miasta.

Oto nagrodzeni:

Janina Kornas - Przewodnicząca Zarządu Stowarzyszenia „SILOE”

„SILOE”, czyli uzdrowienie. W swojej działalności stowarzyszenie opiera się na wolontariacie i nauce społecznej Kościoła Katolickiego. Celem działalności stowarzyszenia jest pomoc społeczna rodzinom wielodzietnym, niepełnym, borykającym się z problemami bezrobocia, ubóstwa, a pomoc ta polega na zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych w warunkach odpowiadających godności człowieka.

Pani Janina to osoba z sercem na dłoni. Jest wieloletnią, ofiarną, pełną zaangażowania i poświęcenia działaczką na rzecz mikołowskich dzieci i osób starszych. Jest także organizatorem wakacji jednego dnia dla seniora, półkolonii dla dzieci, zajęć dla dzieci, darmowych korepetycji i wielu, wielu innych przedsięwzięć. Podejmuje także szereg działań na rzecz wsparcia dla rodzin dzieci niepełnosprawnych.

Irena Bondel – założycielka i członkini zarządu Stowarzyszenia „Uśmiech”

Pani Irena bezinteresownie oddana dzieciom i młodzieży, pomysłowa, mądra, opiekuńcza. Od 25 lat prowadzi kolonie letnie i zimowe dla dzieci i młodzieży. Inicjuje współpracę z domami dziecka, Domami Pomocy Społecznej, pogotowiami opiekuńczymi, Caritas, MOPSem, parafiami katolickimi i ewangelickimi. Od wielu lat pełni funkcję koordynatora wyjazdów międzynarodowych dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, Białorusi, Francji, Czech. Nadzoruje wszechstronną pomoc misjom afrykańskim, głównie z Kamerunu. Nadzoruje także spotkania wielkanocne i wigilijne dla 350 osób, 4 razy w roku koordynuje zbiórki żywności.

Jej motto brzmi: „Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu”.

ŁUKASZ OSMALAK

Od lat jest silnie zaangażowany w życie Mikołowa. Przygodę z wolontariatem rozpoczął jako nastolatek wspierając podopiecznych Stowarzyszenia Uśmiech. W latach 1996 – 2015 był głównym organizatorem lub współorganizatorem wielu wyjazdów dla dzieci i młodzieży m.in. na rekolekcje, kolonie z Bogiem, obozy sportowe, półkolonie czy ferie. W 2002 r. powołał do życia Biuro Świętego Mikołaja, które od tego czasu wsparło kilka tysięcy potrzebujących w Polsce i na Ukrainie.

Pan Łukasz Osmalak znany jest również wielu z Państwa jako działacz sportowy – w latach 2002 – 2004 był organizatorem halowego turnieju piłki nożnej dzikich drużyn pod patronatem Auchan. W latach 2012-2015 działał jako kierownik drużyny i trener piłki nożnej dzieci w klubie KS Kamionka. Obecnie pracuje jako trener Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy.

Dr Paweł Kojs – dyrektor Śląskiego Ogrodu Botanicznego – Związku Stowarzyszeń

Od 2007 r. nieprzerwanie stoi na czele Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Od 2011 r. jest prezesem Rady Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce – najstarszej i najważniejszej organizacji skupiającej większość ogrodów botanicznych w Polsce, a także reprezentującej polskie ogrody w organizacjach międzynarodowych. Paweł Kojs jest członkiem licznych rad naukowych i społecznych przy uczelniach wyższych i instytucjach państwowych, jest inicjatorem licznych projektów krajowych i międzynarodowych. Konsekwentnie tworzy warunki do rozwoju instytucji, dzięki której Mikołów jest rozpoznawalny daleko poza granicami Śląska, a nawet kraju. Jest ambasadorem Mikołowa na arenie międzynarodowej i nieustannie podkreśla znaczenie istnienia Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie i funkcji jaką pełni w ochronie bioróżnorodności i edukacji ekologicznej.

Uczniowski Klub Sportowy SATORI

Uczniowski Klub Sportowy działa w Mikołowie od 16 lat, zrzesza 400 osób w różnym wieku. Wielu zawodników rosło i dojrzewało razem z klubem.

Pod jego egidą prowadzone są ćwiczenia ogólnorozwojowe, nauka odporności na stres, trenerzy pomagają zrozumieć i wyciągnąć wszystko to, co dobre z porażek, które są nieodłącznym elementem sportu – szczególnie sztuk walki. To podejście pomaga także młodym karatekom w osiąganiu dobrych wyników w szkole. Klub Satori organizuje także obozy letnie i zimowe oraz liczne zawody sportowe. Wyniki i osiągnięcia klubowiczów to piękna wizytówka Mikołowa w całej Polsce. Dzięki wynikom właśnie klub już kilkakrotnie dostał możliwość zorganizowania Mistrzostw Polski w karate Fudokan w Mikołowie. Kilku wychowanków otrzymało powołanie do kadry Śląska i kadry narodowej.

Prof. Władysław Szymański

Już od roku 1979 jest organistą bazyliki św. Wojciecha w Mikołowie. Swój muzyczny kunszt rozwijał zarówno na uczelniach polskich, jak i zagranicznych – w tym w Belgii czy Austrii. Od roku 1985 był wykładowcą Akademii Muzycznej w Katowicach, w latach 2008 – 2016 był dziekanem Wydziału Wokalno-Instrumentalnego Akademii, a od września 20016r. sprawuje funkcję jej Rektora. Odznaczony brązową odznaką Gloria Artis.

Występował z licznymi koncertami w Austrii, Czechach, Belgii, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Norwegii, Sowacji, Szwajcarii, Szwecji, Włoszech – rozsławiając w ten sposób także Mikołów. Nagrywał dla radia i telewizji, nagrał także 3 płyty CD za zabytkowych XIX wiecznych organach bazyliki św. Wojciecha w Mikołowie.

Jest autorem wielu publikacji naukowych na temat organów i muzyki organowej. Wielokrotnie wygłaszał odczyty i wykłady na renomowanych konferencjach muzykologicznych. Jest jurorem w konkursach organowych i kompozytorskich.Pan Władysław Szymański jest jednym z inicjatorów i dyrektorem artystycznym Mikołowskich Dni Muzyki odbywających się od 1991 r.

Firma Lumatech Sp. z o.o.

Firma Lumatech, marka Proform, jest wiodącą w Polsce, podbijającą rynki europejskie firmą produkującą fronty meblowe oraz panele dekoracyjne.

Świadczy o tym m.in. przynależność do elitarnego grona Gazel Biznesu – grupy najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Tytuł Gazela Biznesu to znak rozpoznawczy firm dobrze zarządzanych, uczciwych i cieszących się dobrą kondycją finansową. Firma prężnie działa również w dziedzinie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu wspierając wiele inicjatyw lokalnych (m.in. WOŚP w Mikołowie, Rajd Mikołowski, Mikołowski Bieg Uliczny, Hołda Race, Akcję Aktywację, itp.) oraz aktywnie działając na rzecz sportowego rozwoju swych pracowników, stwarzając im do tego warunki. Za tę działalność na rzecz miasta i mieszkańców serdecznie dziś dziękujemy!

Wyróżnienie Burmistrza i dyplom dla Klaudii Jadwiszczyk i Krzysztofa Lewickiego organizatorów Survival Expedition Tandemowe Trip Love za promocję Mikołowa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto