Mistrzowie Białego Orlika 2017. Drużyna z Mikołowa wróciła ze złotem z mistrzostw w Warszawie

MAD
MOSIR Mikołów
W czwartek, 2 marca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się V Ogólnopolski Turniej Mistrzowie Białego Orlika. W tym roku spośród 24 drużyn łyżwiarskich z całej Polski bezkonkurencyjna okazała się ekipa z Mikołowa. Zwycięska sztafeta w składzie: Aleksander Hachoł, Aleksandra i Rafał Winiarscy, Dominika Bańczyk i Julia Wójcik, wygrała wszystkie pięć wyścigów.

Zwycięska sztafeta z Mikołowa w składzie: Aleksander Hachoł (ZSP Dual Mikołów), Aleksandra i Rafał Winiarscy (SP 4 Mikołów), Dominika Bańczyk i Julia Wójcik (SP 3 Mikołów), wygrała wszystkie 5 wyścigów, w finale pokonując drużynę z Oleśnicy. Drugi mikołowski zespół w składzie: Magdalena Wójcik, Mateusz Trzensiok, Łucja Myszor, Agata Wesołowska (SP 3 Mikołów), Zofia Wiśniowska (SP 11 Mikołów) i Dawid Brandys (SP 5 Mikołów) zajął dziesiąte miejsce.

Mikołowskich łyżwiarzy przygotowali: Cezary Karbowski i Agnieszka Michalska.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?