Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Na tropie jeża i rodzinne odkrywanie świata przyrody na Sośniej Górze. „Ferie z Ogrodem” w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

Redakcja
Na tropie jeża i rodzinne odkrywanie świata przyrody na Sośniej Górze. „Ferie z Ogrodem” w Śląskim Ogrodzie Botanicznym. Wśród atrakcji tegorocznych ferii będzie gra terenowa zatytułowana „Świat według Jeża” oraz warsztaty rodzinne o różnorodnej tematyce.

Wśród wielu propozycji spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych, które w tym roku w województwie śląskim potrwają od 14 do 27 lutego, z inicjatywą wychodzi także Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie. Organizatorzy „Ferii z Ogrodem” zapraszają rodziny z dziećmi do aktywnego udziału w wydarzeniach na Sośniej Górze.

Na tropie jeża

Jedną z atrakcji tegorocznych ferii w Śląskim Ogrodzie Botanicznym będzie gra terenowa zatytułowana „Świat według Jeża”. Zabawa będzie polegać na poznawaniu fascynującego świata jeży, które odbywają nocne wędrówki, myszkując w poszukiwaniu pożywienia, a na zimę zapadają w głęboki sen. Jak twierdzą organizatorzy, w tym roku jedno z tych uroczych, dzikich i tajemniczych zwierzątek, za wcześnie się obudziło. Uczestnicy będą podążać za jeżem, by poznać jego intrygujący świat. Do zabawy będzie można przystąpić w dowolnym momencie w godzinach od 10 do 15. Aby wyruszyć w trasę ze swoją rodziną, wystarczy ciepło się ubrać i pobrać mapę z okienka przy dziedzińcu. Koszt udziału w grze to 8 zł (od dziecka).

Rodzinne odkrywanie świata przyrody

Kolejną propozycją Śląskiego Ogrodu Botanicznego są warsztaty rodzinne, których tematyka została dostosowana dla osób w różnym wieku, o rozmaitych zainteresowaniach. Zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję spędzić czas w sposób ciekawy oraz wartościowy. Warsztaty mają na celu zintegrować rodziny, a także pobudzić ciekawość dzieci do odkrywania świata przyrody. Koszt udziału w wydarzeniu to 18 zł (od uczestnika). W ramach warsztatów, organizatorzy przygotowali kilka tematów, spośród których uczestnicy mogą wybrać ten najbardziej dla nich interesujący.

Propozycje tematów:

  • „Wiosna leśnych ludków” to warsztat dedykowany przede wszystkim przedszkolakom, które po wysłuchaniu teatrzyku kamishibai wyruszą z rodzicami i edukatorem na poszukiwanie oznak nadchodzącej wiosny. Uczestnicy wydarzenia będą słuchać ptaków, oglądać pąki, wypatrywać drobne stworzenia za pomocą lupy. Na zakończenie każdy uczestnik stworzy własny ogród z wiosennych pędów, który zabierze do domu.
  • „Czy pająkowi jest jeszcze potrzebny szalik?” – to wydarzenie z kolei skierowane jest dla dzieci w wieku szkolnym. Podczas warsztatów będzie można dowiedzieć się, jak mikroświat radzi sobie z mrozem i innymi wyzwaniami, stawianymi przez zimę czy następujące po niej przedwiośnie.

  • „Zagadkowa wycieczka – między zimą a wiosną” również przeznaczona jest dla dzieci w wieku szkolnym. Rodzinne konkurencje mają na celu rozbudzić w dzieciach wyobraźnię oraz kreatywność, a także nauczyć je miłości i wrażliwości dla przyrody.

  • Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu i podejmowania ciekawych wyzwań w ramach „Ferii z Ogrodem” na Sośniej Górze.

Oprac. Monika Jaracz / Śląski Ogród Botaniczny

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto