MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Opieka, usługi prawne i posiłki. Nowy projekt w Mikołowie

Bartosz Wojsa
Projekt w Mikołowie: wsparcie dla potrzebujących
Projekt w Mikołowie: wsparcie dla potrzebujących arc.
Projekt w Mikołowie: wsparcie dla potrzebujących. Wkrótce rozpocznie się rekrutacja do projektu, w ramach którego miasto chce pomóc osobom niepełnosprawnym, biednym, wykluczonym społecznie lub takim, które są zależne od pomocy innych.

Projekt w Mikołowie: wsparcie dla potrzebujących

Trzy sposoby na skorzystanie z projektu i wielka pomoc dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mikołowie pozyskał blisko milion złotych na wyjątkowy projekt „Postaw na rodzinę”. O co w tym wszystkim chodzi i kto może skorzystać z pomocy? Wyjaśniamy.

Wsparcie dla osób potrzebujących
Efektem projektu „Postaw na rodzinę”, którego koordynacją zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mikołowie, ma być ułatwienie dostępu i poprawa jakości usług społecznych. – Z pomocy będą mogły skorzystać osoby niepełnosprawne, dotknięte ubóstwem, wykluczeniem społecznym lub zależne od pomocy innych – wylicza Tomasz Rogula, rzecznik Urzędu Miasta w Mikołowie.

Projekt przewiduje również wsparcie opiekunów osób, które są niesamodzielne i mieszkają na terenie naszego miasta.

Będzie trwał od 1 kwietnia tego roku do 31 grudnia 2019 roku, a środki na jego realizację, czyli rzeczony milion złotych, pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020.

Trzy sposoby, aby wziąć udział
W mikołowskim ratuszu wyjaśniają, że z projektu można skorzystać na trzy różne sposoby.
Pierwszy z nich, zakłada realizowanie usługi dziennej opieki środowiskowej.

Co to oznacza? Wszczególności chodzi o wsparcie asystenta osoby niepełnosprawnej, ale wliczają się w to również usługi opiekuńcze i specjalistyczne w miejscu zamieszkania czy pomoc sąsiedzka.

Po drugie, zorganizowane będzie wsparcie opiekunów nad osobami niesamodzielnymi, czyli wymiana doświadczeń, zwiększenie umiejętności w zakresie opieki nad osobami niesamodzielnymi, poradnictwo psychologiczne, prawne, coaching, seminaria ze specjalistami, a także usługi asystenckie dla osób z niepełnosprawnościami i usługi opiekuńcze.

Trzecia propozycja to dowożenie posiłków - ta opcja dla osób, które korzystają z posiłków w ramach ośrodka wsparcia, a nie mogą samodzielnie go spożyć na miejscu przygotowania.

– Możliwy będzie też zakup posiłków z dowozem dla osób, które nie korzystają z posiłków w ramach ośrodka wsparcia – wyjaśnia Tomasz Rogula. Osoby zainteresowane udziałem w tym projekcie proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 32 32-42-667 lub o zgłoszenie osobiste w godzinach urzędowania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Kolejowej 2, pok. 104.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto