MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Piotr Gliński: - My potrzebujemy ludzi utalentowanych w każdym społeczeństwie. Zobacz WIDEO

Piotr Olkowicz
Piotr Olkowicz
Wideo
od 16 lat
,,Wszelkie gale, które hierarchizują to co jest ważne dla społeczeństwa dla odbioru przez opinię publiczną istotnych osób, instytucji które działają w naszej wspólnocie. Istotne są właśnie dlatego, że wskazują to co jest najbardziej lubiane i cenne. My potrzebujemy ludzi utalentowanych w każdym społeczeństwie i sport też jest dziedziną bardzo popularną i lubianą. Więc hierarchizowanie i nagradzanie tych którzy są najlepsi są w poszczególnych kategoriach. To jest coś co nam ułatwia funkcjonowanie w świecie, bo porządkuje rzeczywistość'' - powiedział podczas Gali Gigantów Polska Press profesor Piotr Gliński, który od 2015 roku pełni funkcję ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Profesor Piotr Gliński ministrem kultury i dziedzictwa narodowego został w 2015 roku. Od tamtego momentu pełni tę funkcję w Radzie Ministrów. Jest również posłem na Sejm IX kadencji (2019-2023). Został wybrany również w 2015 roku. W latach 2015-2023 zajmowała stanowisko wiceprezesa Rady Ministrów. Przez niemal rok (2020-2021) piastował urząd ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

W 2017 roku polityk został powołany przez prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudę na przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego. Od 2019 roku piastuje urząd przewodniczącego Komitetu Społecznego Rady Ministrów.

Piotr Gliński urodził się w 1954 roku w Warszawie. Studiował w instytucie nauk ekonomicznych oraz w instytucie socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Potem odbył studia doktoranckie w zakładzie badań nad stylami życia instytutu filozofii i socjologii Polskiej Akademii Nauk, gdzie uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych. Habilitował się również w instytucie filozofii i socjologii PAN. W 2008 r. otrzymał tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych.

W latach 90. Wyborczej Koalicji Liderów Ekologicznych.

W tegorocznych wyborach parlamentarnych minister kultury i dziedzictwa narodowego ponownie weźmie udział. Będzie kandydował na posła z okręgu 19 (Warszawa).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Piotr Gliński: - My potrzebujemy ludzi utalentowanych w każdym społeczeństwie. Zobacz WIDEO - Sportowy24

Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto