Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie ogłosił kalendarz rodzinnych świąt przyrodniczo-ekologicznych

MAD
Śląski Ogród Botaniczny
Udostępnij:
W Śląskim Ogrodzie Botanicznym ogłoszono kalendarz imprez, które odbędą się w 2017 r. Nowy sezon rodzinnych świąt przyrodniczo-ekologicznych w Śląskim Ogrodzie Botaczninym rozpocznie się już 2 kwietnia, tradycyjnym Międzynarodowym Dniem Ptaków, który tym razem będzie połączony z kiermaszem wielkanoncnym.

Rodzinne święta przyrodniczo-ekologiczne w Śląskim Ogrodzie Botanicznym:

2 kwietnia 2017 r. - Międzynarodowy Dzień Ptaków
Dzień ten został ustanowiony już w 1906 r. podczas ratyfikacji konwencji o ochronie ptaków pożytecznych dla rolnictwa, a jego celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenia, przed jakimi stoją ptaki, oraz zachęcenie ludzi do zaangażowania się w ich ochronę.

1 maja 2017 r. - Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego
Ustanowiony przez Zgromadzenie Ogolne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku i obchodzony jest corocznie dla przypomnienia głównych haseł konferencji dotyczących zgodności rozwoju cywilizacji z rozwojem ekologicznym otaczającego świata.

14 maja 2017 r. - Międzynarodowy Dzień Bioróżnorodności
Ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 20 grudnia 2000 roku, upamiętniające konferencję w Nairobi (22 maja 1992), na której grupa robocza UNEP-u przedstawiła efekty pracy nad międzynarodową umową w zakresie ochrony bioróżnorodności. Święto to jest obchodzone, aby pamiętać, że ochrona różnorodności biologicznej jest konieczną inwestycją w naszą wspólną przyszłość.

28 maja 2017 r. - Dzień Dziecka
Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgormadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych i obchodzony jest od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ. W Polsce obchodzony jest 1 czerwca.

25 czerwca 2017 r. - Światowy Dzień Rybołówstwa
Święto ustanowiła Światowa Konferencja ds. Rybołówstwa w 1984 roku, a ma ono na celu zwrócenie uwagi na problem nadmiernej eksploatacji naturalnych zasobów mórz i oceanów.

22 lipca 2017 r. - Dzień Pioruna
Żadna z organizacji nie ustanowiła jeszcze oficjalnie tego święta jednak musimy zdawać sobie sprawę jak ważny to temat, gdyż choć te bardzo silne wyładowania elektrostatyczne powstają naturalnie, to nie możemy zaprzeczyć, że mają na nie wpływ np. zmiany klimatu – a to już temat za który sami odpowiadamy.

Pozostałe święta:
17 września 2017 r. - Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Siedlisk Naturalnych;
8 października 2017 r. - Światowy Dzień Zwierząt;
1 grudnia 2017 r. - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza (impreza dedykowana wolontariuszom ŚOB);
10 grudnia 2017 r. - Kiermasz świąteczny

Zakupy róbmy racjonalnie a nie emocjonalnie KOMENTARZ

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie