Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Mikołowie rozpoczęła się największa inwestycja drogowa w tym roku ZDJĘCIA

Bartosz Wojsa
Remont w Mikołowie: prace na ulicy Dzieńdziela
Remont w Mikołowie: prace na ulicy Dzieńdziela Urząd Miasta w Mikołowie
Remont w Mikołowie: prace na ulicy Dzieńdziela. Urząd miasta określa tę drogową inwestycję jako najważniejszą i największą w tym roku.

Remont w Mikołowie: prace na ulicy Dzieńdziela

Przy okazji innych remontów prowadzonych w mieście, mieszkańcy Mikołowa wiele razy dopytywali o to, kiedy ruszy remont ulicy Dzieńdziela. – Ta droga wymaga gruntowej przebudowy – mówiła Elżbieta Lewińska, jedna z mieszkanek tamtejszej dzielnicy. Teraz magistrat odpowiada, że na drogę właśnie wyjeżdżają roboty drogowe. – Ulica Dzieńdziela to kręgosłup komunikacyjny Rety – przyznaje Tomasz Rogula, rzecznik UM w Mikołowie.

– Odbiera ona ruch z szeregu przyległych do niej ulic, w tym m.in. Brzozowa, Jasna, Przyjaźni czy Rata. Korzystają z niej również kierowcy chcący przejechać przez Retę np. z centrum handlowego do centrum miasta – podkreśla rzecznik. W pobliżu tej drogi znajduje się również kościół, co sprzyja wzmożonemu ruchowi pieszych, którzy zmuszeni są poruszać się... jezdnią.

– To dlatego, że ul. Dzieńdziela przez lata nie doczekała się budowy chodnika –mówi Rogula. W urzędzie miasta przyznają, że droga została wybudowana tak, że mijające się na niej auta ciężarowe czy autobusy wzajemnie stwarzają dla siebie zagrożenie. – Nie mówiąc o pieszych, którzy ze względu na brak chodnika poruszają się jezdnią – mówi Mateusz Handel, zastępca burmistrza Mikołowa.

– Przebudowa tej drogi jest więc koniecznością – podkreśla. Inwestycja ma pochłonąć ponad 5,5 mln złotych, z czego 2 mln zł to środki pozyskane z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Przekazanie placu budowy wykonawcy nastąpiło już kilka dni temu, a sama budowa, według wstępnych przewidywań, ma zakończyć się w tym roku.

– Dzięki niej powstanie nowa szersza jezdnia, obecnie 4,5m zostanie zamienione na 7m z równolegle biegnącym ciągiem pieszo-rowerowym o długości blisko 800m, przechodzącym w chodnik: prawie 240m długości – mówi Rogula.

Wykonane zostanie nowe odwodnienie i kanalizacja deszczowa. Zmodernizowane będzie także oświetlenie. Na czas robót wprowadzone zostało tymczasowe oznakowanie.

Już wcześniej przeprowadzono natomiast wycinkę drzew i krzewów rosnących wzdłuż drogi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto