Krzysztof Wierzbicki i Marzena Pitera pobili rekordy w Rosji

DH
W Suzdal w Rosji odbyły się Mistrzostwa Świata Seniorów i Juniorów w Trójboju siłowym klasycznym. Polskę reprezentowali zawodnicy MOSiR Mikołów, Krzysztof Wierzbicki i Marzena Pitera. Krzysztof Wierzbicki zdobył złoty medal oraz pobił rekordy świata, natomiast Marzena Pitera uplasowała się na trzecim miejscu bijąc rekordy polski.

Jako pierwszy w rosyjskim Suzdal zaprezentował się Krzysztof Wierzbicki. Można powiedzieć, że jego szanse medalowe były bardzo wysokie, bowiem zajmował pierwsze miejsce w zgłoszeniach. Start był bardzo udany. Zostały zaliczone wszystkie podejścia. W przysiadzie mikołowski zawodnik podchodził odpowiednio do ciężarów 240, 255, 265kg. Wyciskanie zaliczył 180, 185, 190 kg, natomiast w martwym ciągu zaliczył 330, 345, 354 kg. W tej koronnej konkurencji ustanowił dwa rekordy świata juniorów i seniorów. Ostateczny wynik trójboju 810 kg również jest rekordem świata juniorów i seniorów.

Nowy rekord świata w martwym ciągu seniorów został poprawiony o 20kg. Krzysztof startował z seniorami mimo, że jest jeszcze juniorem.

Dzień później wystartowała Marzena Pitera Zawodniczka MOSiR Mikołów na zawody jechała jako piąta w zgłoszeniach. Podchodziła do przysiadów odpowiednio 130, 140 kg, które przez błąd techniczny nie zostały zaliczone. Na trzecie podejście zadysponowano ciężar 147,5 kg i to podejście było już jednogłośnie zaliczone. W wyciskaniu zaliczyła wszystkie podejścia zaczęła od 80 kg przez 90 kończąc na 95 kg. Martwy ciąg był walką o medal. Pierwsze podejście na 170 kg gwarantowało jedynie 4 pozycję. Drugie spalone podejście na 185 kg było chwilą grozy. Aby stanąć na podium Marzena musiała zaliczyć w trzecim podejściu spalone wcześniej 185 kg. Udało się.

Reprezentantka MOSiR Mikołów uplasowała się ostatecznie na trzecim miejscu, poprawiając przy tym cztery rekordy Polski seniorek.