Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu łomżyńskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu łomżyńskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5 podane przez PKW. Jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu? Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki.
Wyniki wyborów do rady powiatu łomżyńskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- POLKOWSKI Kazimierz: pozycja 1 : 12,42% (3 463 głosów)
- SZYMANOWSKI Mirosław: pozycja 2 : 12,42% (3 463 głosów)
- OLSZEWSKI Wiesław: pozycja 3 : 12,42% (3 463 głosów)
- ZABIELSKA Daniela Agata: pozycja 4 : 12,42% (3 463 głosów)
- DUCHNOWSKA Agnieszka: pozycja 5 : 12,42% (3 463 głosów)
- STRUMIŁOWSKA Zofia: pozycja 6 : 12,42% (3 463 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- SAKOWSKI Artur: pozycja 1 : 1,79% (500 głosów)
- CHOIŃSKI Grzegorz: pozycja 2 : 1,79% (500 głosów)
- KOKOSZKO Barbara: pozycja 3 : 1,79% (500 głosów)
- GOŁAŚ Jarosław: pozycja 4 : 1,79% (500 głosów)
- SZYMAŃSKA Ewa: pozycja 5 : 1,79% (500 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DYMNICKA-GRABOWSKA Aneta: pozycja 1 : 2,54% (708 głosów)
- BIEDRZYCKI Andrzej: pozycja 2 : 2,54% (708 głosów)
- ZAKRZEWSKI Krzysztof: pozycja 3 : 2,54% (708 głosów)
- SKRODZKI Edward Piotr: pozycja 4 : 2,54% (708 głosów)
- TRUSZKOWSKA Agnieszka Justyna: pozycja 5 : 2,54% (708 głosów)
- KORYTKOWSKA Magda: pozycja 6 : 2,54% (708 głosów)
KOMITET WYBORCZY RUCH NAPRAWY POLSKI:
- LIPIŃSKI Michał: pozycja 1 : 0,32% (88 głosów)
- SKRODZKI Waldemar: pozycja 2 : 0,32% (88 głosów)
- WIŚNIEWSKA Teresa: pozycja 3 : 0,32% (88 głosów)
- KOPYTEK Justyna: pozycja 4 : 0,32% (88 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu łomżyńskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- DĘBEK Sławomir: pozycja 1 : 8,73% (2 235 głosów)
- GAWRYCH Anna: pozycja 2 : 8,73% (2 235 głosów)
- CERAN Marcin Andrzej: pozycja 3 : 8,73% (2 235 głosów)
- KARWOWSKA Anna: pozycja 4 : 8,73% (2 235 głosów)
- MALINOWSKA Bogumiła: pozycja 5 : 8,73% (2 235 głosów)
- SZYMAŃSKI Kacper: pozycja 6 : 8,73% (2 235 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- ŁOMOTOWSKI Sławomir: pozycja 1 : 2,63% (673 głosów)
- JANKOWSKA Patrycja: pozycja 2 : 2,63% (673 głosów)
- KOSSAKOWSKA Izabela: pozycja 3 : 2,63% (673 głosów)
- LENCZEWSKI Paweł: pozycja 4 : 2,63% (673 głosów)
- KADŁUBOWSKI Michał: pozycja 5 : 2,63% (673 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- CHOJNOWSKI Tomasz Paweł: pozycja 1 : 5,75% (1 473 głosów)
- JAŁOWIECKA Jolanta: pozycja 2 : 5,75% (1 473 głosów)
- MASŁOWSKA Wiesława: pozycja 3 : 5,75% (1 473 głosów)
- LUTOSTAŃSKI Adam: pozycja 4 : 5,75% (1 473 głosów)
- KIJEWSKI Szczepan: pozycja 5 : 5,75% (1 473 głosów)
- NOWAKOWSKA Alicja Paulina: pozycja 6 : 5,75% (1 473 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu łomżyńskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZABŁOWSKI Lech Marek: pozycja 1 : 13,03% (2 514 głosów)
- KORYTKOWSKA Bożena: pozycja 2 : 13,03% (2 514 głosów)
- CHOJNOWSKI Krzysztof: pozycja 3 : 13,03% (2 514 głosów)
- SOBOCIŃSKI Leszek: pozycja 4 : 13,03% (2 514 głosów)
- KURPIEWSKA Barbara: pozycja 5 : 13,03% (2 514 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- IWANIAK Łukasz: pozycja 1 : 2,19% (422 głosów)
- JANKOWSKA Agata: pozycja 2 : 2,19% (422 głosów)
- DŁUGOZIMA Zbigniew Paweł: pozycja 3 : 2,19% (422 głosów)
- WIERZBOWSKI Grzegorz: pozycja 4 : 2,19% (422 głosów)
- SIENKIEWICZ-IWANIAK Alicja: pozycja 5 : 2,19% (422 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KULESZA Jarosław: pozycja 1 : 4,46% (860 głosów)
- KORYTKOWSKA Małgorzata: pozycja 2 : 4,46% (860 głosów)
- JAKUBIAK Ewa: pozycja 3 : 4,46% (860 głosów)
- GEŁGUT Ewa: pozycja 4 : 4,46% (860 głosów)
- KUCZYŃSKI Rafał: pozycja 5 : 4,46% (860 głosów)
KOMITET WYBORCZY RUCH NAPRAWY POLSKI:
- JAKUBIAK Monika: pozycja 1 : 0,54% (105 głosów)
- JANKOWSKI Mikołaj: pozycja 2 : 0,54% (105 głosów)
- KURPIEWSKI Roman Wojciech: pozycja 3 : 0,54% (105 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu łomżyńskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GÓRALCZYK Tadeusz: pozycja 1 : 10,77% (1 797 głosów)
- KRZYNÓWEK Jacek: pozycja 2 : 10,77% (1 797 głosów)
- PRUSIŃSKA Jadwiga: pozycja 3 : 10,77% (1 797 głosów)
- CWALINA Jadwiga: pozycja 4 : 10,77% (1 797 głosów)
- NASIADKO Anna: pozycja 5 : 10,77% (1 797 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- STEPNOWSKI Dariusz: pozycja 1 : 2,02% (337 głosów)
- BRZÓSKA Jadwiga: pozycja 2 : 2,02% (337 głosów)
- KUPREL Marian: pozycja 3 : 2,02% (337 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BIAŁOBRZESKI Zenon Henryk: pozycja 1 : 6,33% (1 057 głosów)
- ZACZEK Adam: pozycja 2 : 6,33% (1 057 głosów)
- PLONA Monika Ewa: pozycja 3 : 6,33% (1 057 głosów)
- PIĄTEK-KOZŁOWSKA Małgorzata: pozycja 4 : 6,33% (1 057 głosów)
- DZIERZGOWSKI Jarosław: pozycja 5 : 6,33% (1 057 głosów)
KOMITET WYBORCZY RUCH NAPRAWY POLSKI:
- ZALEWSKI Szczepan: pozycja 1 : 1,68% (281 głosów)
- KISIEL Łukasz: pozycja 2 : 1,68% (281 głosów)
- TYSZKA Roman: pozycja 3 : 1,68% (281 głosów)
- SKOWRONEK Elżbieta: pozycja 4 : 1,68% (281 głosów)
- ZEGARZEWSKA Dorota: pozycja 5 : 1,68% (281 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu łomżyńskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KUCZYŃSKI Jan: pozycja 1 : 9,91% (2 050 głosów)
- DZIEKOŃSKA Maria: pozycja 2 : 9,91% (2 050 głosów)
- ŚMIAROWSKI Karol: pozycja 3 : 9,91% (2 050 głosów)
- LACHOWSKA Anna: pozycja 4 : 9,91% (2 050 głosów)
- BARGIELSKI Jacek Marek: pozycja 5 : 9,91% (2 050 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- KOTOWSKA Emilia: pozycja 1 : 3,5% (723 głosów)
- MAŚLAK Józef Adam: pozycja 2 : 3,5% (723 głosów)
- PAWŁOWSKA Anna: pozycja 3 : 3,5% (723 głosów)
- FILIPKOWSKI Patryk: pozycja 4 : 3,5% (723 głosów)
- KOŁAKOWSKI Łukasz: pozycja 5 : 3,5% (723 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SOWA Piotr: pozycja 1 : 5,82% (1 203 głosów)
- WŁODKOWSKI Antoni: pozycja 2 : 5,82% (1 203 głosów)
- WOJEWODA Dariusz: pozycja 3 : 5,82% (1 203 głosów)
- ANDRYCHOWSKA-JEZUSEK Aneta: pozycja 4 : 5,82% (1 203 głosów)
- BIEŃCZYK Czesława: pozycja 5 : 5,82% (1 203 głosów)
KOMITET WYBORCZY RUCH NAPRAWY POLSKI:
- FIGIEL Patryk: pozycja 1 : 1,29% (266 głosów)
- ŻEBROWSKA Aneta: pozycja 2 : 1,29% (266 głosów)
- KOMOROWSKI Krzysztof: pozycja 3 : 1,29% (266 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że sumuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?