MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sprawdź wyniki wyborów do rady powiatu mikołowskiego w 2024 roku. Jak głosowano w Twoim powiecie?

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady powiatu mikołowskiego
Wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady powiatu mikołowskiego Karolina Misztal
Państwowa Komisja Wyborcza podała już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024. Jak zagłosowali mieszkańcy powiatu mikołowskiego? Sprawdź, kto otrzymał mandat do rady powiatu z okręgów 1, 2, 3, 4. Jakie wyniki uzyskali poszczególni kandydaci?

Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu mikołowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4

Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu mikołowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.

Wyniki wyborów do rady powiatu mikołowskiego z okręgu nr 1

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • BABIŃSKI Rafał Łukasz: pozycja 1 : 2% (3 428 głosów)
    • CZICH Henryk Piotr: pozycja 2 : 2% (3 428 głosów)
    • LEWANDOWSKA Ewelina Barbara: pozycja 3 : 2% (3 428 głosów)
    • BIES Andrzej Wojciech: pozycja 4 : 2% (3 428 głosów)
    • ŻUR Krzysztof Jerzy: pozycja 5 : 2% (3 428 głosów)
    • KUBIS Maria Agnieszka: pozycja 6 : 2% (3 428 głosów)
    • SZOLC Krystian Jakub: pozycja 7 : 2% (3 428 głosów)
    • JAKUBIEC Angelika Kinga: pozycja 8 : 2% (3 428 głosów)
    • NOWROT Barbara Danuta: pozycja 9 : 2% (3 428 głosów)
    • CYGAN Stanisław: pozycja 10 : 2% (3 428 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • MACHA Tomasz Wojciech: pozycja 1 : 1,11% (1 897 głosów)
    • KOŁODZIEJ Małgorzata: pozycja 2 : 1,11% (1 897 głosów)
    • SPAŁEK Wojciech Artur: pozycja 3 : 1,11% (1 897 głosów)
    • SIKORA Robert: pozycja 4 : 1,11% (1 897 głosów)
    • KUŚ Agnieszka Anna: pozycja 5 : 1,11% (1 897 głosów)
    • STOLICKI Radosław Damian: pozycja 6 : 1,11% (1 897 głosów)
    • ZAŁOGA Barbara Anna: pozycja 7 : 1,11% (1 897 głosów)
    • KARAŚ Krystian: pozycja 8 : 1,11% (1 897 głosów)
    • SMOLORZ Elżbieta Alicja: pozycja 9 : 1,11% (1 897 głosów)
    • WALIGÓRA Krzysztof Józef: pozycja 10 : 1,11% (1 897 głosów)
    • SOJKA Marian Rafał: pozycja 11 : 1,11% (1 897 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • STENCEL Henryk Jerzy: pozycja 1 : 2,11% (3 621 głosów)
    • DUŻY Alex Ludwik: pozycja 2 : 2,11% (3 621 głosów)
    • LEWICKA Mirosława Teresa: pozycja 3 : 2,11% (3 621 głosów)
    • WIECZORKE Marek Piotr: pozycja 4 : 2,11% (3 621 głosów)
    • CZECH Aleksandra Anna: pozycja 5 : 2,11% (3 621 głosów)
    • KUŚMIERZAK Krzysztof Waldemar: pozycja 6 : 2,11% (3 621 głosów)
    • WIĘCKOWSKI Juliusz: pozycja 7 : 2,11% (3 621 głosów)
    • PAŹDZIOR Bogusława Róża: pozycja 8 : 2,11% (3 621 głosów)
    • ADAMCZYK Łukasz Damian: pozycja 9 : 2,11% (3 621 głosów)
    • MIKŁASZ Jan: pozycja 10 : 2,11% (3 621 głosów)
    • KANTOR Halina Maria: pozycja 11 : 2,11% (3 621 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE POWIATU MIKOŁOWSKIEGO:

    • SZOŁTYSEK Janina Zofia: pozycja 1 : 1,13% (1 945 głosów)
    • KUKLA Ewelina Maria: pozycja 2 : 1,13% (1 945 głosów)
    • GASCHI Dariusz Zbigniew: pozycja 3 : 1,13% (1 945 głosów)
    • WAJDA Piotr: pozycja 4 : 1,13% (1 945 głosów)
    • WYCISŁO Eugeniusz Józef: pozycja 5 : 1,13% (1 945 głosów)
    • ZAWISZOWSKI Paweł Henryk: pozycja 6 : 1,13% (1 945 głosów)
    • JÓZEFIAK Dariusz: pozycja 7 : 1,13% (1 945 głosów)
    • JUROSZ Katarzyna Marta: pozycja 8 : 1,13% (1 945 głosów)
    • KLYTA Anna Maria: pozycja 9 : 1,13% (1 945 głosów)
    • GÓŹDŹ Marcin Janusz: pozycja 10 : 1,13% (1 945 głosów)
    • FUDALA Sławomir Zygmunt: pozycja 11 : 1,13% (1 945 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKI KOMITET SAMORZĄDOWY:

    • HANDEL Mateusz Witold: pozycja 1 : 2,4% (4 120 głosów)
    • NAZAR Grażyna Danuta: pozycja 2 : 2,4% (4 120 głosów)
    • SWORZEŃ Jarosław Marian: pozycja 3 : 2,4% (4 120 głosów)
    • SYRYJCZYK Marta Julia: pozycja 4 : 2,4% (4 120 głosów)
    • DŁUGAJ Zbigniew Piotr: pozycja 5 : 2,4% (4 120 głosów)
    • SOSNA Andrzej Aleksander: pozycja 6 : 2,4% (4 120 głosów)
    • CYBULSKI Wacław Jakub: pozycja 7 : 2,4% (4 120 głosów)
    • POŚPIECH Mateusz Mariusz: pozycja 8 : 2,4% (4 120 głosów)
    • BARTEL-JARCZYK Magdalena Maria: pozycja 9 : 2,4% (4 120 głosów)
    • OTLIK Dariusz Bartłomiej: pozycja 10 : 2,4% (4 120 głosów)
    • CHECHELSKA Patrycja Katarzyna: pozycja 11 : 2,4% (4 120 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKA JEST JEDNA BEZPARTYJNI:

    • KOLADA Łukasz Marek: pozycja 1 : 0,52% (891 głosów)
    • ŚWIERKOT Krystyna Irena: pozycja 2 : 0,52% (891 głosów)
    • TOMECKA Małgorzata: pozycja 3 : 0,52% (891 głosów)
    • ADAMUS Joanna Zofia: pozycja 4 : 0,52% (891 głosów)
    • GWIŻDŻ Mateusz Grzegorz: pozycja 5 : 0,52% (891 głosów)
    • GOSZCZ Daria Rozalia: pozycja 6 : 0,52% (891 głosów)
    • LIGĘZA Marcin Julian: pozycja 7 : 0,52% (891 głosów)
    • ŚWIERKOT Zbigniew Maciej: pozycja 8 : 0,52% (891 głosów)
    • DATA Radosław Daniel: pozycja 9 : 0,52% (891 głosów)
    • MIZDRA Krzysztof Ryszard: pozycja 10 : 0,52% (891 głosów)
    • NOWAKOWSKI Mirosław Franciszek: pozycja 11 : 0,52% (891 głosów)

Wyniki wyborów do rady powiatu mikołowskiego z okręgu nr 2

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • PIWOŃSKI Michał Tomasz: pozycja 1 : 3,55% (1 556 głosów)
    • MATYKA Dawid Mateusz: pozycja 2 : 3,55% (1 556 głosów)
    • KOZŁOWSKA Urszula Teresa: pozycja 3 : 3,55% (1 556 głosów)
    • SCHMIDT Bożena Teresa: pozycja 4 : 3,55% (1 556 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • GIZDOŃ Jan Stanisław: pozycja 1 : 1,84% (808 głosów)
    • DRWIĘGA Wojciech Zenon: pozycja 2 : 1,84% (808 głosów)
    • KOLANEK Bożena Honorata: pozycja 3 : 1,84% (808 głosów)
    • SZOŁTYSEK Tomasz Józef: pozycja 4 : 1,84% (808 głosów)
    • KALETA-KOLONKO Daria Elżbieta: pozycja 5 : 1,84% (808 głosów)
    • SZUŁA Marlena Małgorzata: pozycja 6 : 1,84% (808 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • DUŻY Mirosław Piotr: pozycja 1 : 6,06% (2 656 głosów)
    • BARTECKA-MEYER Gabriela Małgorzata: pozycja 2 : 6,06% (2 656 głosów)
    • SIWIŃSKI Henryk Eugeniusz: pozycja 3 : 6,06% (2 656 głosów)
    • DREWNIOK Małgorzata Ewa: pozycja 4 : 6,06% (2 656 głosów)
    • WIŚNIEWSKA Karolina Anna: pozycja 5 : 6,06% (2 656 głosów)
    • FICEK Adam: pozycja 6 : 6,06% (2 656 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE POWIATU MIKOŁOWSKIEGO:

    • CONRAD Grzegorz Krzysztof: pozycja 1 : 3,14% (1 376 głosów)
    • KOPIEC Tadeusz Karol: pozycja 2 : 3,14% (1 376 głosów)
    • STRZELCZYK Małgorzata Agnieszka: pozycja 3 : 3,14% (1 376 głosów)
    • TKOCZ Grażyna Maria: pozycja 4 : 3,14% (1 376 głosów)
    • TOMECKA Violetta Beata: pozycja 5 : 3,14% (1 376 głosów)
    • SOBOTA Kamil Piotr: pozycja 6 : 3,14% (1 376 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKI KOMITET SAMORZĄDOWY:

    • PIECHA Elżbieta Maria: pozycja 1 : 2,56% (1 121 głosów)
    • RATKA Jan: pozycja 2 : 2,56% (1 121 głosów)
    • JASTRZĄBEK Szymon Bartłomiej: pozycja 3 : 2,56% (1 121 głosów)
    • PUCHER Krystyna Anna: pozycja 4 : 2,56% (1 121 głosów)
    • RYSZCZYK Violetta Barbara: pozycja 5 : 2,56% (1 121 głosów)
    • KUDLA Jacek Mieczysław: pozycja 6 : 2,56% (1 121 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKA JEST JEDNA BEZPARTYJNI:

    • TRACKI Krzysztof Piotr: pozycja 1 : 0,7% (309 głosów)
    • SKOWRON Jadwiga Maria: pozycja 2 : 0,7% (309 głosów)
    • KURCZYK-MAZUR Marzena Krystyna: pozycja 3 : 0,7% (309 głosów)
    • BALCER Jędrzej Jerzy: pozycja 4 : 0,7% (309 głosów)
    • GWIŻDŻ Julia Anna: pozycja 5 : 0,7% (309 głosów)
    • SIMKA Janusz Henryk: pozycja 6 : 0,7% (309 głosów)

Wyniki wyborów do rady powiatu mikołowskiego z okręgu nr 3

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • SZAFRANIEC Marek Fryderyk: pozycja 1 : 3,6% (2 098 głosów)
    • PAŹDZIOR Dorota Urszula: pozycja 2 : 3,6% (2 098 głosów)
    • SIWEK Piotr Henryk: pozycja 3 : 3,6% (2 098 głosów)
    • SZCZĘSNY Jan Alojzy: pozycja 4 : 3,6% (2 098 głosów)
    • JANISZ Iwona Jolanta: pozycja 5 : 3,6% (2 098 głosów)
    • DULEWICZ Joanna: pozycja 6 : 3,6% (2 098 głosów)
    • GAWLIK Marek Kazimierz: pozycja 7 : 3,6% (2 098 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • SZYSZKA Karol Jakub: pozycja 1 : 2,17% (1 261 głosów)
    • SZAFRANIEC Andrzej Gerard: pozycja 2 : 2,17% (1 261 głosów)
    • KURPAS Żaneta Katarzyna: pozycja 3 : 2,17% (1 261 głosów)
    • KLAR Jarosław Adam: pozycja 4 : 2,17% (1 261 głosów)
    • PYC Sabina Dorota: pozycja 5 : 2,17% (1 261 głosów)
    • MATUSZCZYK Urszula Maria: pozycja 6 : 2,17% (1 261 głosów)
    • ŁYKO Damian Piotr: pozycja 7 : 2,17% (1 261 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • ZIENC Piotr Robert: pozycja 1 : 2,53% (1 471 głosów)
    • BRZĄKALIK Józefa: pozycja 2 : 2,53% (1 471 głosów)
    • KALISZ Hanna Elżbieta: pozycja 3 : 2,53% (1 471 głosów)
    • KIEŚ Krystyna Maria: pozycja 4 : 2,53% (1 471 głosów)
    • BRANDYS Artur Rafał: pozycja 5 : 2,53% (1 471 głosów)
    • DOBOSIEWICZ Marek Tadeusz: pozycja 6 : 2,53% (1 471 głosów)
    • KRUSZYNA Grzegorz: pozycja 7 : 2,53% (1 471 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE POWIATU MIKOŁOWSKIEGO:

    • KRAWCZYK Sylwia Maria: pozycja 1 : 3,03% (1 766 głosów)
    • RATKA-BOSSARD Aleksandra Katarzyna: pozycja 2 : 3,03% (1 766 głosów)
    • TABACKI Aleksander Jan: pozycja 3 : 3,03% (1 766 głosów)
    • SIECIŃSKA Bernadeta Beata: pozycja 4 : 3,03% (1 766 głosów)
    • HAPAK Katarzyna Magdalena: pozycja 5 : 3,03% (1 766 głosów)
    • WITOSZEK Paweł Roman: pozycja 6 : 3,03% (1 766 głosów)
    • FOLTYS Karol Tomasz: pozycja 7 : 3,03% (1 766 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKI KOMITET SAMORZĄDOWY:

    • MARSZOLIK Tadeusz Piotr: pozycja 1 : 1,84% (1 071 głosów)
    • CZARDYBON Ilona Katarzyna: pozycja 2 : 1,84% (1 071 głosów)
    • JABŁOŃSKI Stanisław: pozycja 3 : 1,84% (1 071 głosów)
    • ŚMIESZEK Katarzyna Weronika: pozycja 4 : 1,84% (1 071 głosów)
    • BUJOK Andrzej Paweł: pozycja 5 : 1,84% (1 071 głosów)
    • ŁAKOMSKI Damian Łukasz: pozycja 6 : 1,84% (1 071 głosów)
    • SZALA Kinga Edyta: pozycja 7 : 1,84% (1 071 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKA JEST JEDNA BEZPARTYJNI:

    • TONDYRA Michał Szymon: pozycja 1 : 1,12% (653 głosów)
    • TKOCZ Natalia Karolina: pozycja 2 : 1,12% (653 głosów)
    • MOŃKA Wojciech Mateusz: pozycja 3 : 1,12% (653 głosów)
    • ZDZIECH Kinga Iwona: pozycja 4 : 1,12% (653 głosów)
    • SPENDEL Michał Marian: pozycja 5 : 1,12% (653 głosów)
    • MICHALSKI Piotr Franciszek: pozycja 6 : 1,12% (653 głosów)
    • POLKOWSKA Weronika Elżbieta: pozycja 7 : 1,12% (653 głosów)

Wyniki wyborów do rady powiatu mikołowskiego z okręgu nr 4

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • SKRZYPCZYK Adam Henryk: pozycja 1 : 4,44% (1 168 głosów)
    • KACZMARCZYK Ewa Joanna: pozycja 2 : 4,44% (1 168 głosów)
    • SPYRA Damian Teodor: pozycja 3 : 4,44% (1 168 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • PEPKE Barbara Agnieszka: pozycja 1 : 3,92% (1 033 głosów)
    • WAWRZEŃ Tomasz Radosław: pozycja 2 : 3,92% (1 033 głosów)
    • HURA Danuta Ilona: pozycja 3 : 3,92% (1 033 głosów)
    • BORYNA Błażej Tadeusz: pozycja 4 : 3,92% (1 033 głosów)
    • WRÓBLOWSKI Łukasz Dawid: pozycja 5 : 3,92% (1 033 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • HÜTTER Adrian Robert: pozycja 1 : 3,31% (872 głosów)
    • DUŻY Małgorzata Teresa: pozycja 2 : 3,31% (872 głosów)
    • HONYSZ Damian Mariusz: pozycja 3 : 3,31% (872 głosów)
    • WAJDA Justyna Sabina: pozycja 4 : 3,31% (872 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE POWIATU MIKOŁOWSKIEGO:

    • PRASOŁ Barbara Mariola: pozycja 1 : 5,07% (1 334 głosów)
    • SŁOMKA Elżbieta Felicja: pozycja 2 : 5,07% (1 334 głosów)
    • ŚWIERKOT Tomasz Jerzy: pozycja 3 : 5,07% (1 334 głosów)
    • SZUBA-DYRCZ Agata Maria: pozycja 4 : 5,07% (1 334 głosów)
    • KALISZ Piotr Dariusz: pozycja 5 : 5,07% (1 334 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKI KOMITET SAMORZĄDOWY:

    • SPYRA Dariusz Marcin: pozycja 1 : 3,78% (995 głosów)
    • SODZAWICZNY Joanna Aleksandra: pozycja 2 : 3,78% (995 głosów)
    • PISZCZEK Irena Anna: pozycja 3 : 3,78% (995 głosów)
    • BUBŁA Patryk Wacław: pozycja 4 : 3,78% (995 głosów)
    • KACZOR Eugeniusz Antoni: pozycja 5 : 3,78% (995 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKA JEST JEDNA BEZPARTYJNI:

    • KOLADA Iwona Monika: pozycja 1 : 1,92% (506 głosów)
    • OPIŁA Damian Patryk: pozycja 2 : 1,92% (506 głosów)
    • CWALINA Bogdan Andrzej: pozycja 3 : 1,92% (506 głosów)
    • MOŃKA Julianna Nikola: pozycja 4 : 1,92% (506 głosów)
    • LIS Bartłomiej Marcin: pozycja 5 : 1,92% (506 głosów)

Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.

Może Cię zainteresować

Jakie zadania pełni rada powiatu?

Rada powiatu w Polsce pełni bardzo istotną rolę w samorządzie terytorialnym. Jej zadania obejmują szeroki zakres działań. Zalicza się do nich m.in.:

  • uchwalanie budżetu powiatu
  • decydowanie o organizacji oświaty, służby zdrowia, pomocy społecznej
  • planowanie i koordynowanie inwestycji publicznych na terenie powiatu
  • nadzór nad jednostkami organizacyjnymi powiatu
  • przyjmowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów, które nie są objęte planami gminnymi
  • współpraca z gminami na terenie powiatu w zakresie rozwoju regionalnego

Może Cię zainteresować

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto