Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bezrobotne osoby uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez Klub Integracji Społecznej

DH
Niedawno reaktywowany Klub Integracji Społecznej przy Centrum Społecznego Rozwoju już intensywnie działa.

W prowadzonych zajęciach uczestniczy grupa 24 mieszkańców Łazisk Górnych, którzy spełniają wymogi ustawy o zatrudnieniu socjalnych oraz skierowanych do udziału w programie KIS w ramach projektu pt.: Przyszłość w naszych rękach, realizowanego w partnerstwie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łaziskach Górnych i Miejskim Ośrodkiem Wspierania Rodziny i Dziecka.

Klub Integracji Społecznej przy Centrum Społecznego Rozwoju uzyskał już wpis do rejestru KIS prowadzonego przez Wojewodę Śląskiego.

W ramach realizowanego przez program reintegracji społecznej i zawodowej prowadzone są warsztaty aktywizacji zawodowej, doradztwo zawodowe oraz warsztaty z zakresu umiejętności społecznych. Działania doradcy i trenerów wspomagane są przez animatora KIS - Małgorzatę Sitko-Rogowską i trenera pracy - Weronikę Januszkę, którzy będąc w stałym kontakcie z uczestnikami programu pomagają im w powrocie na otwarty rynek pracy.

Osoby korzystające z doradztwa zawodowego oprócz diagnozy swoich predyspozycji zawodowych mają możliwość zdobycia informacji z zakresu zasad etyki zawodowej. Motywowani są do podjęcia pracy w kierunkach, które umożliwią im rozwój. Prowadzący zajęcia przeprowadza uczestnikom diagnozę predyspozycji zawodowych, bilans doświadczeń i umiejętności, pomaga również w wyborze kursów zawodowych.

Uczestnicy programu realizowanego przez Klub Integracji Społecznej przy wsparciu trenera pracy zarejestrowali się w Powiatowym Urzędzie Pracy jako bezrobotni lub osoby poszukujące pracy, dzięki czemu będą mieli możliwość korzystania z kursów i szkoleń zawodowych.

Większość osób uczestniczących w zajęciach organizowanych w ramach KIS aktywnie w nich uczestniczy i stawia się na umówione spotkania z trenerem pracy i doradcą zawodowym.

Aktualnie toczą się rozmowy i ustalenia w sprawie prac społecznie użytecznych dla uczestników programu KIS, dzięki którym osoby uczestniczące w projekcie będą mogły podjąć pracę w instytucjach publicznych lub w organizacjach obywatelskich (40 godz. miesięcznie) i dalej uczestniczyć w zajęciach. Prace społecznie użyteczne mają na celu zaktywizować bezrobotnych do pracy i pokazać im, że są w stanie pracować na różnych stanowiskach.

Organizatorom zależy na zmianie postrzegania tych prac, aby nie były one kojarzone tylko z odblaskowymi kamizelkami osób dbających o czystość naszego miasta, ale aby były przepustką do wejścia lub powrotu na rynek pracy. Po przeprowadzeniu wstępnych rozmów z pracodawcami stanowiska, na których mogą odbywać się prace zaczynają się od sprzątania szkół, a kończą na pomocy w biurach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto