MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

IX Kruczkowski Festiwal Nauki w I LO im. Kruczkowskiego w Tychach

Jolanta Pierończyk
Jolanta Pierończyk
IX Kruczkowski Festiwal Nauki w Tychach
IX Kruczkowski Festiwal Nauki w Tychach Jolanta Pierończyk
IX Kruczkowski Festiwal Nauki w I LO im. Kruczkowskiego w Tychach odbywa się w dniach 12-15 marca 2024. W programie m.in. konsylium lekarskie, symulacja rozprawy sądowej, prelekcje, warsztaty, eksperymenty chemiczne, prezentacje.

IX Kruczkowski Festiwal Nauki rozpoczął się 12 marca quizem biologicznym. To był wstęp i niejako rozgrzewka przed trzema dniami wypełnionych wykładami, warsztatami, prezentacjami, itp.

Na pierwszy dzień (13 marca) zaplanowane były m.in. quiz mitologiczny, prezentacja na temat secesji wiedeńskiej, wykład prof. Tomasza Kani pt. "Matematyka a sztuczna inteligencja", wykład Mikołaja Staniczka pt. "Chińska myśl polityczna okresu walczących królestw", wykład interaktywny na temat powiązań leksykalno-kulturowych między Polską a Niemcami, prezentacja na temat liczby pi, prezentacja na temat kultury Wielkiej Brytanii i brytyjskiego slangu, warsztaty "Anatomia serca i nerki", konsylium lekarskie, wykład prof. Wojciecha Dyducha pt. "Własna firma czy praca w korporacji" oraz warsztaty z przedsiębiorczości, prezentacja na temat dynastii Tudorów, prezentacja na temat zagrożenia ze strony sztucznej inteligencji, "Tajemniczy ogród zapachów i kolorów" - laboratorium chemiczne, wykład dr. Bartosza Chmielnickiego o leczeniu akupunkturą zaburzeń układu odpornościowego, eksperymenty z fizjologii roślin, symulacja rozprawy sądowej oraz eliminacje do konkursu sudoku.

Dzień drugi (14 marca) ma w programie m.in. quiz z języka polskiego „Ciekawostki literacko-językowe”, prezentację pt. „Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną”, prezentację „KAWiA NA ŁAWĘ – czyli jak nawiązać dobre relacje z kawią domową”, wykład dr Doroty Ławniczak-Cieślińskiej „Badania histopatologiczne i cytologiczne w diagnostyce medycznej”, wykład dr Joanny Przyklenk pt. „Polszczyzno, jaka jesteś? Polszczyzno, dokąd zmierzasz? O statusie i tendencjach rozwojowych współczesnego języka polskiego, wykład prof. Leszka Dronga pt. „Normal People – A New Wave of Irish Women Writers” dr Dorota Ławniczak - Cielińska „warsztaty mikroskopowe z diagnostyki patomorfologicznej z dr Dorotą Ławniczak-Cieślińską, prezentację przełomowych odkryć biologicznych, warsztaty „Którą z postaci Kubusia Puchatka jesteś? – opowiadania o zaburzeniach psychicznych”, finał konkursu sudoku, prezentacja na temat astrologii i sztucznej inteligencji w sztuce Milena Ciućka, prezentację „Cyberbezpieczeństwo”, quiz z języka niemieckiego „Deutschlandquiz”.

Dzień trzeci (15 marca): quiz „that’s Europe” , prezentacja pt. „Średniowieczne rycerstwo”, recytacje zwyciężczyń wojewódzkiego konkursu recytatorskiego, warsztaty „Anatomia serca i nerki”, prezentacja „Sport i jego druga ciemna strona”, prezentacja „Prawo rzymskie – znaczenie i zastosowanie w świecie współczesnym”, prezentacja „Wpływ alkoholu na funkcjonowanie mózgu”, dyktando, wykład dr. Grzegorza Gawrona „Projektowanie uniwersalne jako idea w dążeniu do osiągania partycypacji społecznej”, wykład mgr. Mariusza Wierzgonia „Współczesne problemy miast z perspektywy biologa”, wykład dr Anny Durkalec pt. „Teleskop kosmiczny Jamesa Webba i jego odkrycia”, mgr Natalia Nowosad wykład mgr Natalii Nowosad pt. „Przyjaźń – sztuka czy przypadek”, prezentacja „Szekspir i jego wpływ na rozwój języka”, wykład „Napisz i wydaj swoją pierwszą książkę", warsztaty „Obudź kreatywność - w pisaniu i nie tylko".

od 7 lat
Wideo

Dr hab. n. med. Jakub Żołnierek - Debata, nowotwory męskie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: IX Kruczkowski Festiwal Nauki w I LO im. Kruczkowskiego w Tychach - Tychy Nasze Miasto

Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto