Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Prasówka tygodniowa z 22.10.2023 w Mikołowie. Sprawdź, czy jesteś na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Mikołowa czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Mikołowa czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Mikołowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 15.10 a 21.10.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Ślubowanie klas mundurowych w Tychach. Zobaczcie zdjęcia”?

Przegląd tygodnia: Mikołów, 22.10.2023. 15.10 - 21.10.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Ślubowanie klas mundurowych w Tychach. Zobaczcie zdjęcia

Ślubowanie klas pierwszych mundurowych odbyło się 20 października 2023 r. w Tychach. Na placu pod Żyrafą stanęli kadeci szkół ZDZ w Katowicach: Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach oraz Zespołu Szkół w Olkuszu . Pokaz musztry paradnej zaprezentowali kadeci Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu.

📢 Pogrzeb śp. prof. Marka Szczepańskiego. Żegnały Go tłumy. ZDJĘCIA

Pogrzeb śp. prof. Marka Szczepańskiego, wybitnego socjologa, rozpoczął się w samo południe w piątek, 20 października 2023 r., w kościele św. Marii Magdaleny w Tychach. Mszę żałobną koncelebrowało ośmiu księży, a przewodniczył jej ks. prałat Józef Szklorz, zaprzyjaźniony z prof. Markiem Szczepańskim. Urna z prochami Zmarłego została złożona tuż przy kościele.

📢 Poznaj posłów z okręgu 30. Oni teraz będą reprezentować mieszkańców Rybnika, Jastrzębia, Żor, Raciborza, Wodzisławia... w Sejmie! Wybory 202

Za nami WYBORY 2023. I już wszystko jasne! Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, kto dokładnie zdobył mandat poselski w okręgu 30 [Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Żory, Mikołów, Racibórz, Wodzisław...] i będzie zasiadać w parlamencie w latach 2023-2027. Poznaj ich!

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 22.10.2023: 15.10-21.10.2023 Mikołów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Mikołowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Oto ZŁOTA DZIESIĄTKA z okręgu 30! To oni zdobyli NAJWIĘCEJ głosów w Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Żory, Racibórz, Wodzisław... WYBORY 2023

Oficjalne wyniki wyborów 2023. W okręgu 30. wygrywa PiS, druga jest Koalicja Obywatelska, a trzecia Trzecia Droga. Kto w tym okręgu "pozamiatał" i zdobył NAJWIĘCEJ głosów w wyborach do Sejmu? W galerii przedstawiamy sylwetki tych, na których mieszkańcy Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Żor, Mikołowa, Raciborza, Wodzisławia... głosowali najchętniej!

📢 Najciekawsze pojedynki wyborcze. Wiemy, kto wyszedł zwycięsko z rywalizacji „jedynek”

Znane są już sondażowe wyniki wyborów do Sejmu. Cały czas napływają oficjalne, które podaje Państwowa Komisja Wyborcza. Za nami starcia czołowych polityków głównych partii. Zobaczcie, którzy z nich - na ten moment - wygrywają prestiżowe rywalizacje „jedynek”?

📢 Skład Sejmu 2023. Poznaj nazwiska posłów, którzy najprawdopodobniej zasiądą w sejmowych ławach

Zakończyły się wybory parlamentarne 2023. Poznaliśmy już sondażowe wyniki wyborów, według których wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Prezentujemy listę posłów z list Prawa i Sprawiedliwości, Koalicji Obywatelskiej oraz Trzeciej Drogi, którzy w przyszłej kadencji Sejmu z dużą dozą prawdopodobieństwa zasiądą w sejmowych ławach.

📢 Oficjalne wyniki wyborów PKW. Taka jest przewaga PiS nad KO

W wyborach do Sejmu zwyciężył PiS przed KO, Trzecią Drogą, Lewicą i Konfederacją. Na stronie PKW pojawiły się oficjalne informacje z kolejnych obwodowych komisji wyborczych. Mamy 100 proc. okręgów. Nasz artykuł jest aktualizowany na żywo.

📢 Wybory do Senatu. Do PKW spłynęły wszystkie wyniki. Kto zdobył mandat?

PKW na swojej stronie internetowej publikuje od rana szczątkowe wyniki wyborów do Senatu. Sprawdź, którzy z kandydatów w poszczególnych okręgach radzą sobie najlepiej i są faworytami w wyścigu o mandaty. W większości okręgów znamy już zwycięzców.

📢 Wybory 2023: Zobacz WYNIKI sondażowe dla woj. śląskiego! Oto przybliżone wyniki wyborów do Sejmu!

Wybory 2023: Oto WYNIKI sondażowel! Kto wygrał w woj. śląskim? W Polsce PiS zdobywa 36,8%, natomiast KO - 31,6%. Prezentujemy dane z sondażu Ipsos dla TVP, Polsat, TVN.

📢 Próba bicia rekordu Polski w tańcu Jerusalema w Tychach. Zobaczcie ZDJĘCIA z imprezy Tyskich Szpilek

Próba pobicia rekordu Polski w tańcu Jerusalema odbyła się w Tychach 14 października 2023 r. Dotychczasowy rekord Polski padł 20 czerwca 2020 r. w Czersku, gdzie zatańczyło 1090 osób. W Tychach wydarzenie to było imprezą towarzyszącą dla III Konferencji RakOff, jaką Tyskie Szpilki organizują z myślą o zdrowiu kobiet i zachęcaniu ich do regularnych badań.

📢 Sondażowe wyniki wyborów 2023. Tak głosowano w poszczególnych województwach

Znamy sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych 2023 w poszczególnych województwach. W których rejonach Polski wygrało Prawo i Sprawiedliwość, a w których Koalicja Obywatelska? Zobacz szczegółowe dane.

📢 Wybory 2023: Frekwencja w Śląskiem o godz. 17. O wiele więcej głosujących niż w 2019! Ile osób zagłosowało w poszczególnych powiatach?

Wybory 2023: Frekwencja. Znamy już najnowsze informacje dotyczące frekwencji na wyborach parlamentarnych 2023. Do godziny 17 w całej Polsce zagłosowało 57,54 proc. osób uprawnionych do głosowania. W województwie śląskim udział w wyborach wzięło 57,49 proc. uprawnionych wyborców. To o 11,27 punktów proc. więcej niż podczas poprzednich wyborów! Zobacz, ile osób do tej pory zagłosowało w Twoim mieście lub powiecie!

📢 Wybory do Sejmu i Senatu 2023 w Tychach. Frekwencja wyższa niż w stolicy województwa śląskiego

Wybory do Sejmu i Senatu 2023 trwają do godz. 21. Na godz. 17 w Tychach frekwencja wyższa niż w stolicy województwa śląskiego. W całym kraju jest ona wyższa niż podczas poprzednich wyborów.

📢 Wybory 2023: Rekord frekwencji w Śląskiem? Mamy dane na godz. 12! Głosujących jest więcej niż cztery lata temu

Poznaliśmy dane o frekwencji w wyborach parlamentarnych 2023 w całej Polsce oraz w poszczególnych powiatach. Dotychczas w całym kraju do urn wyborczych poszło 22,59 proc. uprawnionych do głosowania. W województwie śląskim lokale odwiedziło 22,57 proc. uprawnionych wyborców. Wyniki frekwencji w referendum odbywającym się jednocześnie z wyborami nie są podawane do publicznej informacji.

📢 Wybory 2023. Znamy frekwencję na godz. 12 w południowej części województwa. W Bielsku-Białej największa

Dzisiaj od godz. 7 trwają wybory do parlamentu, odbywa się także referendum. W południowej części województwa śląskiego, w okręgach nr 27 i 30, pracuje 913 obwodowych komisji wyborczych, uprawnionych do głosowania jest ponad 1,1 mln osób. Poznaliśmy frekwencję, jaka była na godz. 12 w tych dwóch okręgach. Największą odnotowano w Bielsku-Białej, najmniejszą w powiecie raciborskim.

📢 Wybory 2023. PKW: Frekwencja prawdopodobnie najwyższa w historii III RP

– Można już powiedzieć, że frekwencja jest w tej chwili prawdopodobnie jest największa w dziejach III RP – powiedział podczas wieczornej konferencji prasowej przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak.

📢 Pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej znaleziono w lesie w Mikołowie. Trwa oczekiwanie na wojskowy Patrol Saperski

MILITARIA. Dwa pociski artyleryjskie o długości 25 cm i 45 cm pochodzące z II wojny światowej, znaleziono na terenie lasu między Mikołowem, a Rudą Śląską. Teren błyskawicznie został zabezpieczony przed dostępem osób trzecich przez policję, a na miejscu zjawił się pirotechnik. Pociski zostały odnalezione przez poszukiwawcze Stowarzyszenie Inventum, które ma zgodę Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Katowice oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na eksplorowanie terenu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto