Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie SP4 w Orzeszu dbają o środowisko FOTO

Bartosz Wojsa
SP4 w Orzeszu: uczniowie dbają o środowisko
SP4 w Orzeszu: uczniowie dbają o środowisko SP4 Orzesze
SP4 w Orzeszu: uczniowie dbają o środowisko. Od kilku miesięcy dbają o to, by mieszkańcy Orzesza i nie tylko żyli w sposób ekologiczny. To grupa „Naładowani” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Orzeszu-Jaśkowicach.

SP4 w Orzeszu: uczniowie dbają o środowisko

Tych pięcioro uśmiechniętych uczniów, których widzą Państwo na zdjęciu obok, bierze udział w konkursie „Dobre rady na elektroodpady”, który jest organizowany przez Auraeko - Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA. Młodzi orzeszanie chcą udowodnić, że nasze środowisko nie jest im obojętne.

– Nasza grupa uczniów nazywa się „Naładowani” i od kilku miesięcy działa w szkole bardzo aktywnie – mówi Agata Krauze, nauczycielka i opiekunka grupy ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Franciszka Stuska w Orzeszu-Jaśkowicach. To ona dba o to, by uczniowie mogli realizować się w tym, co robią. Udziela porad i pomaga w codziennym propagowaniu ekologicznego stylu życia.

– Uczniowie propagują go cały czas wśród swoich koleżanek i kolegów, ale także mieszkańców i najbliższych – mówi Agata Krauze.

Młodzi przeprowadzili nawet ankietę wśród wszystkich uczniów szkoły, byli w każdej klasie i szerzyli wiedzę o elektroodpadach, niebezpieczeństwach, jakie ze sobą niosą oraz sposobach gospodarowania nimi.

W najbliższym tygodniu organizują „Tydzień Ziemi”, w czasie którego przygotowano dla uczniów klas młodszych ekologiczne zawody, a starsi będą mogli zmierzyć się w konkursie wiedzy o elektroodpadach oraz spróbują swoich sił w stworzonym przez swoich kolegów „escape roomie”.

– Finałem tego tygodnia oraz podsumowaniem działalności drużyny będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów. Można pozbyć się zalegającego sprzętu a dodatkowo pomóc uczniom w działaniach konkursowych – zapowiada Agata Krauze.

Zbiórka odbędzie się 27 kwietnia w godz. 7-16 na boisku szkolnym w Szkole Podstawowej nr 4 w Orzeszu-Jaśkowicach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto