MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wsparcie dla producentów żywności na działania promocyjne. Rozpoczął się nabór, w puli środków ponad 80 mln złotych

OPRAC.:
Katarzyna Zawada
Katarzyna Zawada
Pieniądze z naboru można przeznaczyć na promowanie własnej żywności.
Pieniądze z naboru można przeznaczyć na promowanie własnej żywności. Wojciech Matusik/Polska Press
Kolejny nabór wspierający rolników już trwa. Jak poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, od 19 stycznia 2024 r. można ubiegać się o przyznanie dotacji na działania promocyjne, informacyjne i marketingowe w zakresie żywności wytwarzanej w ramach systemów jakości. Jakie są warunki?

Spis treści

Do kiedy nabór w zakresie promocji żywności?

Dofinansowanie dla grup producentów pochodzi z Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2027. Pula środków może zadowolić beneficjentów, do rozplanowania jest ponad 80 mln złotych. Nabór Promowanie, informowanie i marketing dotyczący żywności wytwarzanej w ramach systemów jakości żywności potrwa od 19 stycznia do 18 marca 2024 r. Wnioski można składać za pośrednictwem PUE.

Pieniądze z naboru należy przeznaczyć na wszelkie działania informacyjno-promocyjno-marketingowe, które zwiększą rozpoznawalność produktów wytwarzanych w systemie jakości żywności, a także wskażą konsumentom ich zalety. Aby jednak otrzymać dofinansowanie, należy spełnić kilka warunków.

Jakie operacje są realizowane w ramach naboru?

Pomoc przyznawana jest na operacje, które dotyczą produktów rolnych lub środków spożywczych w ramach systemów jakości. W przypadku napojów alkoholowych musi się to odbywać zgodnie z ustawą. ARiMR zaznacza, że operacje muszą być zrealizowane maksymalnie w 4 etapach, z czego każdy trwa od 90 do 180 dni, a wykonanie zakończy się w terminie do 30 czerwca 2029 roku.

Wnioskujący muszą też posiadać materiały, np. przekazy audiowizualne, stoiska na targach, oznakowane zgodnie z wymogami i opisem w Księdze Wizualizacji Znaku PS WPR 2023-2027.

Kto może składać wnioski?

Nabór skierowany jest do grup producentów żywności, Agencja wyszczególnia jednak, kto dokładnie może składać dokumenty. Na liście można znaleźć m.in. spółdzielnie, organizacje, konsorcja czy spółki cywilne. Co istotne, wnioskodawcy muszą wytwarzać produkty zgodnie z unijnymi lub krajowymi systemami jakości żywności. Więcej informacji o tym, kto spełnia warunki: Podmioty uprawnione do ubiegania się o przyznanie pomocy.

Źródło: ARiMR

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto