Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

„Bądźmy Razem”. Spotkanie Wolnych Polaków w Mikołowie

KJ
„Bądźmy Razem”. Spotkanie Wolnych Polaków w Mikołowie
„Bądźmy Razem”. Spotkanie Wolnych Polaków w Mikołowie Izabela Kloc
Z inicjatywy Izabeli Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego z listy PiS, w siedzibie Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Mikołowie odbyło się spotkanie pod hasłem „#Bądźmy Razem”. Takie spotkania odbywają się w całej Polsce z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego w ramach rozwijającego się ruchu "Wolnych Polaków". W spotkaniu wzięli udział również poseł Marzena Machałek, sekretarz stanu w ministerstwie edukacji rządów Zjednoczonej Prawicy oraz poseł PiS Bolesław Piecha.

Jesteśmy tu po to, by zamanifestować naszą jedność i siłę – mówiła podczas spotkania poseł Izabela Kloc. ‒ Zwłaszcza w sytuacji nadchodzących wyborów samorządowych. Musimy dzisiaj zaakcentować to, że sprawy lokalne są równie ważne dla nas jak sprawy szersze, ogólnopolskie czy globalne. Mamy trudny czas. Tym bardziej podkreślamy odpowiedzialność za naszą lokalną ojczyznę.

Ponad sto osób wzięło udział w spotkaniu. Przez kilka godzin dyskutowano o edukacji, inwestycjach, patriotyzmie i nadchodzących wyborach samorządowych.

‒ Polska jest silna właśnie swoją lokalnością. Tu, na Śląsku, wiecie o tym najlepiej – podkreślała minister Marzena Machałek. I wierzę, że temu wszyscy damy wyraz już niedługo, idąc do urn wyborczych. Wybory samorządowe to bardzo ważne wybory. To one, tak naprawdę określą kształt Polski na najbliższe lata. Podobnie, jak wybory do parlamentu europejskiego, które określą jaka naprawdę jest Europa i jakie w niej my, Polacy będziemy mieli miejsce.

Podczas rozmów Izabela Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości, zwracała uwagę na zmiany, które dzisiaj toczą się w Europie.

‒ Europa się budzi, strajki rolników, protesty przeciw polityce migracyjnej wskazują na to, że w końcu zmieni się układ sił w parlamencie europejskim, że państwa będą równoprawnymi partnerami w dyskusji – mówiła Izabela Kloc. – Niepokój budzą decyzje, które zapadają w Brukseli, choćby dotyczące paktu migracyjnego, pomysły mające na celu ograniczanie suwerenności poszczególnych państw poprzez federalizację UE czy polityki klimatycznej, która niszczy europejski przemysł i rolnictwo. Liberalne mrzonki i założenia „Zielonego Ładu”, nie mogą doprowadzić do katastrofy gospodarczej Polski. Mamy wiele do stracenia i musimy pokazać swoją jedność.

W dyskusji poseł Marzena Machałek wskazywała na przykłady łamania prawa przez koalicję rządzącą, oraz niepokojące zmiany w edukacji i w prawie oświatowym. Obecna koalicja – mówiła min. Machałek – nie prezentuje żadnej koncepcji konstruktywnego kierowania państwem. Poza negacją wszystkich osiągnięć rządów premiera Morawieckiego, nie proponują niczego co mogłoby przysłużyć się:Polsce i Polakom.

W trakcie dyskusji rozmawiano także o stanie polskiego szkolnictwa i o przyszłości edukacji. Minister Machałek przedstawiła osiągnięcia rządu Mateusza Morawieckiego w tej dziedzinie. Zwróciła uwagę na wiele programów pomocowych i edukacyjnych, które obecnie zostały zlikwidowane.

– Obecna minister edukacji, niestety, nie ma żadnych propozycji rozwoju polskiego szkolnictwa. Zapowiadana reforma edukacji nie ma planu, ani programu. Nie ma nawet podstaw do merytorycznej dyskusji. Programy wspierające proces edukacji dzieci, były ważnym elementem dbałości o stan wiedzy uczniów. Wprowadzony chociażby „Laptop dla ucznia” miał ułatwiać dzieciom dostęp do wiedzy. Wyrównywać szanse. Niestety, właśnie został zlikwidowany. – powiedziała poseł Marzena Machałek.

Zbliżają się wybory samorządowe. Bardzo ważne dla nas. Nie możemy się dać podzielić. Musimy pokazać, że jesteśmy siłą. #Bądźmy razem to taka akcja, która ma na celu pokazanie, że nie da się tak potężnej siły społecznej zepchnąć na margines – apelowała poseł Marzena Machałek. – Jest nas przecież najwięcej. Zjednoczmy się i pokażmy, że przyszłość Polski, również w skali lokalnej, leży nam na sercu, że jest dla nas najważniejsza.

W tym samym kontekście wypowiadał się poseł Bolesław Piecha. ‒ Proszę wszystkich o mobilizację. Potrzeba działania i odwagi nas wszystkich. Wiem, że nie jest łatwo przekonywać rodzinę czy sąsiadów, szczególnie w tematach politycznych, ale próbujmy, przedstawiajmy fakty. Podkreślam raz jeszcze: to nie jest zadanie tylko nas, posłów, czy naszych kandydatów na prezydentów, burmistrzów i radnych, to zadanie nas wszystkich – wolnych Polaków – apelował.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto