Ciepło sieciowe czy piecyk gazowy – co wybrać

Materiał informacyjny CEZ
Wybór źródła ciepła to kluczowa decyzja, która przez długie lata będzie przesądzać nie tylko o komforcie życia, ale przede wszyst-kim bezpieczeństwie mieszkańców wielorodzinnych budynków mieszkalnych czy osób korzystających z lokali biurowych oraz uży-teczności publicznej. Ciepło sieciowe to obecnie najprostszy i naj-bezpieczniejszy sposób ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej. Pod wieloma względami jest również znacznie bardziej konkurencyjne w porównaniu do alternatywnych źródeł po-zyskiwania ciepła, dzięki czemu jego popularność sukcesywnie ro-śnie.

Bezpieczeństwo dzięki ciepłej wodzie bez piecyka

Podgrzewanie wody za pomocą ciepła sieciowego odbywa się poza mieszkaniami użytkowników, dzięki czemu z łazienek można usunąć indywidualne podgrzewacze wody, takie jak piecyki gazowe, które mogą być źródłem zatrucia tlenkiem węgla czy przyczyną wybuchu gazu. Montaż instalacji ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania ciepłej wody oraz daje możliwość jednoczesnego korzystania z niej przez wielu użytkowników.

Oszczędność

Koszt podgrzania wody ciepłem sieciowym jest porównywalny do kosztu gazu zużytego do podgrzania analogicznej ilości wody. Główna różnica polega na tym, że w trakcie użytkowania ciepłej wody bez piecyka nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z przeglądami instalacji i usługami serwisowymi. Ten obowiązek spada na dystrybutora ciepła, który regularnie sprawdza stan techniczny instalacji ciepłej wody użytkowej.

Komfort użytkowania

Korzystanie z ciepłej wody bez piecyka umożliwia mieszkańcom komfort użytkowania ciepłej wody o stałej temperaturze przez 365 dni w roku. Dodatkowo, urządzenia służące do podgrzania wody znajdują się w pomieszczeniach technicznych, dzięki czemu lokatorzy zyskują dodatkową przestrzeń do zagospodarowania i zwiększają estetykę mieszkania.

Stabilna cena

Cena ciepła z miejskiej sieci swoją konkurencyjność w porównaniu z innymi, dostępnymi na rynku źródłami ciepła zawdzięcza temu, że jest zatwierdzana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Chroni to odbiorców przed nieuzasadnionymi i nieprzewidywalnymi podwyżkami, które nierzadko dotykają alternatywne źródła energii. To właśnie dlatego tak wielu zarządców nieruchomości decyduje się na przyłączenie do lokalnej sieci ciepłowniczej.

Wsparcie dla nowych odbiorców

Deweloperzy oraz zarządcy budynków podłączonych do sieci ciepłowniczej, ale po-zyskujących c.w.u. w oparciu o indywidualne podgrzewacze wody, mają możliwość uzyskania szeroko pojętego wsparcia od przedstawicieli elektrociepłowni. Specjaliści z CEZ Chorzów służą pomocą w dopełnieniu formalności, której celem jest umożliwienie korzystania z bezpiecznego i komfortowego sposobu podgrzania wody użytkowej.

Więcej informacji na stronach:

www.cezpolska.pl

www.cieplo-sieciowe.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Ciepło sieciowe czy piecyk gazowy – co wybrać - śląskie Nasze Miasto

Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto